iPhone XR ne kadar sağlam? İşte yanıtı

iphone xr fiyatı 1

Dün İngiltere’de yaşanan bir olay, akıllı telefon kullanıcılarını hem şaşırttı hem sevindirdi. İşte 10 ay boyunca nehirde kalan telefonun hikayesi.

iPhone XR ne kadar sağlam? İşte yanıtı. Akıllı telefonla artık günümüzün vazgeçilmez bir unsuru. Bununla birlikte, her gün dünya genelinde binlerce akıllı telefon kullanıcısı telefonlarını suya düşürüyor ve çok büyük kısmı bir daha bu telefonlarını kullanamıyor. Bununla birlikte bir İngiliz vatandaşının yaşadığı olay, duyanların kulaklarına inanamamasına neden oldu.

iPhone 13 sahipleri cihazlarında birçok hata bildiriyor

Buna göre, geçtiğimiz yıl sürekli gittiği bir nehirde anlık dalgınlık sonucu telefonunu nehre düşüren bir vatandaş, saatler süren aramalarına rağmen telefonunu bulamadı. Aradan geçen 10 ayın ardından sürpriz bir şekilde iPhone XR model telefonunu bulan talihsiz talihli artık telefonunun çalışmadığından emindi.

Yeni iPhone SE modelinde FaceID de bulunacak

iPhone XR ne kadar sağlam? İşte yanıtı

Bununla birlikte yine de telefonunu kurumaya bırakan daha sonra ise şarja takan vatandaş, telefonunun normal bir şekilde açılmasıyla ilk şaşkınlığını yaşadı. Telefonunu bir süre test eden bu kişi, bütün fonksiyonların sorunsuz bir şekilde çalıştığını görünce ikinci şoku da yaşamış oldu.

Game of Thrones duvar kağıdı

Gerçekten 10 ay suların altında kalmış bir telefondan hiç kimse herhangi bir arıza vermeden tıpkı eskisi gibi çalışmasını beklemez. Şüphesiz İngiliz vatandaşının da böyle bir amacı yoktu. Ancak telefonda bulunan IP68 sertifikası, gerçekten parasının hakkını fazlasıyla vermiş.

Tabi yine de siz siz olun, milletin telefonu 10 ay kalıyor benimki 10 dakika dayanır deyip bu telefonlarla denize girmeyin. Dünyanın bin bir türlü hali var ve size tavsiyemiz cihazınızı çok mecbur kalmadıkça su ile temas ettirmemeniz.

Fossil yeni Gen 6 Hybrid akıllı saati piyasaya sürdü