Ana sayfa Akıllı Telefon iPhone X'in Gecikmesi Foxconn'u Vurdu

iPhone X’in Gecikmesi Foxconn’u Vurdu

Bildiğiniz gibi Apple akıllı telefonlarının üretimi için birçok şirketle çalışıyor. Amerikalı teknoloji devinin telefon parçalarının üretimi çalıştığı bu şirketlerin başında Foxconn geliyor. Durum böyle olunca Apple’ın faaliyetleri bu şirketleri de doğrudan etkiliyor.

Foxconn’un net gelirinde rekor düşüş

iPhone X’te de bu durum değişmedi. Üretim aşamasında yaşanan çeşitli sıkıntılar yüzünden beklenenden daha geç tarihte çıkan iPhone X’in gecikmesi Foxconn’u kötü etkiledi. Telefonun çıkışı gecikince şirketin bu yılki kazancı büyük düşüş yaşadı. Şirketin son çeyrekteki net geliri 696 milyon dolarda kaldı. Oysa iPhone X ertelenmeden önceki beklentiler 1.2 milyar dolardı.

Bloomberg’in haberine göre şirket bu gecikme nedeniyle net gelirinde yüzde 39 düşüş yaşadı ve tarihinin en yüksek düşüşüne şahit oldu. Elbette iPhone X satışlarının 2018’de yükselmesi ile şirketin gelirinin de hızla artması bekleniyor. Ancak şirket bu yılı kötü kapmaktan kurtulamadı.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bitdefender Total Security – Ebeveny Kontrolü ile ailenizi güvende tutun!

Bitdefender Total Security, Ebeveny Kontrolü özelliği sayesinde hem sizin hem de ailenizin güvende kalmasını sağlar. Dijital dünyadaki yolculuklarda güvenle eşlik eder. Anne ve baba olarak,...

Son Haberler