iPhone sağlam mı diye soranlara en net cevap geldi!

Messi altın iPhone 14

Bir akıllı telefon için oldukça uzun sayılan bir süre boyunca gölün dibinde kalan iPhone’un hala çalışıyor olması herkesi şaşırttı.

iPhone sağlam mı diye soranlara en net cevap geldi! Wisconsin’deki Four Lakes Scuba Club adlı kulüp, her yıl dört halk hizmeti dalışı gerçekleştirir ve bu dalışlar sırasında belirli göllerde bulunan eşyaları çıkarır. Kulüp başkanı Ellen Evans bu konuda, “Çevre için zararlı olan şeylere odaklanıyoruz. Plastik poşetler, bardaklar, şişeler ve elektronik eşyalar gibi… Bunların suya nasıl düştüğünü düşünüyorum. Çoğunlukla nasıl buraya geldiğine dair tatmin edici bir açıklama yapamıyorum.” ifadelerini kullandı.

ios 17

iPhone sağlam mı diye soranlara en net cevap geldi!

Yeni Hyundai KONA

Ellen ve ekibi, kaybolmuş telefonları da arasında buldukları eşyaları kurtarıyor. Evans, “Telefonlar bulduk ve her zaman bunları şarj etmeye çalışıyoruz. Çoğu zaman kullanışlı olmuyorlar, fakat bazen çalışıyorlar.” şeklinde belirtti. Kısa bir süre önce gerçekleşen bir temizlik dalışında, Lake Mendota’nın derinliklerinde hala çalışan bir Apple iPhone keşfettiler. Telefon, UW-Madison Polis Departmanı’na teslim edildi ve bir dedektif, cihaza erişip sahibinin adını belirlemeyi başardı.

iphone 14 ​

Gölün dibinden çıkan bu iPhone, Ellie Eisenberg’e aitti. UW-Madison’dan mezun olan Eisenberg, 2022 yazında bir tekne turunda iPhone’unu kaybetmişti. Ellie, telefonunun bir daha bulunmayacağını düşünerek yeni bir telefon almıştı. “Kim bulabilir ki? Bunu kim arayacak?” demişti.

iPhone 14 Pro

Bu durum, Ellie’nin iPhone’unun -modeli belirtilmemiş olsa da- Lake Mendota’da bir yıl geçirdikten sonra hala çalışabilir durumda olduğunu gösteriyor. iPhone sağlam mı diye soranlara en net cevap geldi!

ChatGPT’ye Bing desteği geliyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir