iPhone fiyatı ne kadar pahalı olabilir?

Apple Store çalışanlarının şikayetleri bitmiyor!

Hala sıfır kutusunda bulunan ve hiç kullanılmamış olan birinci nesil iPhone satışa sunuldu. Telefonun muhtemel satış fiyatı ise dudak uçuklatıyor.

iPhone fiyatı ne kadar pahalı olabilir? Teknoloji dünyasındaki en büyük dönüşümlerden biridir iPhone’un icadı. Steve Jobs tarafından tanıtıldığı zaman teknoloji dünyasında adeta bomba etkisi yaratan, o zamana kadar görülmemiş, duyulmamış pek çok özelliği bünyesinde bulunduran bu telefon, 2007 yılında 599 dolar karşılığında satışa sunulmuştu.

iphone

O gün bugündür devam eden iPhone hegemonyasının pek kırılacağı yok. Yani Apple kendi bacağına sıkmadığı sürece, iPhone en popüler telefon markası olmaya devam edecektir. Seri bu şanını ise tabi ki birinci modele yani 2007 yılında piyasaya sürülen iPhone’a borçlu. İşte bir internet sitesinde açık arttırmaya çıkarılan ve henüz sıfır kutusunda bulunan hiç kullanılmamış iPhone tam da bu sebepler yüzünden on binlerce dolara satılacak.

iphone ilk

iPhone fiyatı ne kadar pahalı olabilir?

Her ne kadar henüz açık arttırmanın ortalarında olsak ve nihai teklif Pazar günü verilecek olsa da, telefonun şimdiden ulaştığı tutar 10.500 doları geçmiş vaziyette. Bununla birlikte daha önce benzer bir durumdaki telefonun yaklaşık 30.000 dolara yani 550.0000-TL’ye satıldığı düşünülecek olunursa, bu telefonun da benzer bir fiyattan gitmesinin mümkün olduğu söylenebilir.

Apple yeni onarım programı

Koleksiyonerler için kaçırılmaz bir fırsat olarak görülen bu iPhone’un ne kadara satılacağı oldukça merak ediliyor olsa da, üzerinden 15 sene geçmiş bir telefonun hala bu kadar popüler olabilmesi de Apple’ın ne kadar başarılı bir teknoloji markası olduğunu anlamak için fazlasıyla yeterli olacaktır.

OnePlus 11, 50MP’li üçlü kamerayla gelecek