Adobe Photoshop güncellemesi geldi!

Adobe Photoshop güncellemesi geldi!

Adobe yıllık tasarım ve teknoloji konferansı bugün başlıyor, bu nedenle şirket sonbahar etkinliğinin bir parçası olarak yazılım serisinin çoğunda güncellemeler yapıyor. İşte detaylar.

Photoshop söz konusu olduğunda, Adobe, masaüstü ve iPad için bir dizi yeni özelliğin yanı sıra web sürümünün ilerlemesiyle ilgili bir güncellemeye sahip. Seçenekler, Sinir Filtreleri, işbirliği ve bir tablet üzerinde çalışma için ek araçlarla, en son sürümlerde herkesin iş akışını biraz daha kolaylaştıracak şeyler sunacak. İlk olarak Adobe, otomatik seçimlerin doğruluğunu iyileştirmek için Nesne Seçimi aracını iyileştirdi ve Photoshop’un kendi kendine tanıyabileceği öğelerin listesini genişletti. Bu, şirketin 2020’de uygulamaya ilk kez getirdiği seçim yeteneklerini temel alıyor ve Photoshop otomatik olarak algılayıp seçerken bir görüntüdeki bir öğenin üzerine gelmenize olanak tanıyor. Bu güncellemeyle, artık gökyüzü, binalar, su, bitkiler, döşeme ve zemin gibi karmaşık şeyleri algılayabileceksiniz.

Adobe Photoshop güncellemesi geldi!

Ayrıca, uygulamanın otomatik olarak algılayıp fotoğraflarda vurgulayabileceği öğeler için Nesne Seçimini İçeriğe Duyarlı Doldurma ile birleştiren yeni bir tek tıklamayla sil ve doldur kısayolu (Üst Karakter + Sil) eklenecek.

Adobe ayrıca 2020’de büyük düzenlemeleri saniyeler içinde işlemek için AI kullanarak Sinir Filtrelerini tanıttı. Teknoloji, cildi yumuşatmak, yüz ifadelerini değiştirmek ve ünlü sanat eserlerinden stilleri aktarmak gibi şeylere izin veriyor. Bu sefer şirket, eski veya hasarlı fotoğrafları canlandırmak için makine öğreniminden yararlanan bir Fotoğraf Restorasyon filtresi ekliyor.

Netflix gelecek yıl ‘ekstra kullanıcı’ ücreti almaya başlayacak