Ana sayfa Apple iPhone artık güvenli değil! FBI iPhone 11'i kırdı!

iPhone artık güvenli değil! FBI iPhone 11’i kırdı!

FBI, terör saldırısının zanlısının iPhone 11’ini kırdığını açıkladı. Artık iPhone ve iOS’in tamamen güvenli olduğunu söylemek çok zor.

Geçtiğimiz Aralık ayında Amerika Birleşik Devletleri‘nin Florida eyaletindeki Pensacola deniz üssüne saldırı düzenlenmişti. Bu terör saldırısında üç Amerikalı denizci hayatını kaybetmişti. Terör saldırısını düzenleyen Muhammed Alshamrani isimli saldırgan düzenlenen operasyon sonrası öldürülmüştü.

Bu olay sonrasında terörist Muhammed Alshamrani için kolluk kuvvetleri Apple‘a başvurmuştu. Çünkü terörist iPhone kullanıyordu. Ancak Apple bu isteği her zaman olduğu gibi red etmişti. ABD Başkanı Donald Trump’ın Apple’ın bu kararını eleştirmesi üzerine FBI’ın çalışmalara hız verdiği söyleniyordu.

FBI iPhone’u kırmayı başardı!

Bugün ise FBI’ın teröristin kullandığı iPhone 11 modelini kırmayı başardığı ortaya çıktı. Yaklaşık 2 ay gibi bir sürenin ardından iPhone’un kilidini kırmayı başaran FBI’ın saldırı için yeni bilgilere ulaştığı da aktarılan bilgiler arasında yer alıyor.

Samsung Galaxy S20 ile beklentileri karşılayabilecek mi?

Bu tip olaylar karşısında Apple’ın kolluk kuvvetlerine destek olmaması hem eleştirilebilir hem de eleştirilemez. Bildiğiniz gibi Apple güvenlik üzerine master yapmış bir firma. Bu yüzden müşterisi kim olursa olsun verilerini açığa çıkarmak istemiyor. Ancak terör saldırısı sonrası bu gizlilik politikasının uygulanmaya devam etmesi eleştiriye tamamen açık.

FBI

FBI’ın iPhone’un kilidini kırmasının ardından iPhone’ların güvenli olmayacağı söylenmeye başlandı. Ancak burada söz konusu FBI’ın olduğunu ve elindeki cihazların normal bir kişinin elinde olmasının imkansız olduğunu belirtelim. Bu yüzden Apple ve iPhone’a olan güveninizin sarsılması gibi bir durum söz konusu olmasın.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Samsung Galaxy M30s ile özgürlük sizde!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, hem ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek hem de uygun fiyatıyla yüzünüzü güldürecek yeni bir akıllı telefonla, Galaxy M30s ile karşımızda. Şık tasarıma,...

Son Haberler