Ana sayfa Akıllı Saat iPhone 8, Galaxy S8+'tan pahalı olacak

iPhone 8, Galaxy S8+’tan pahalı olacak

Apple’ın iPhone’un 10. yılına özel olarak satışa sunacağı iPhone 8’in Galaxy S8 Plus’ta daha pahalı olacağı iddia edildi. İşte konu hakkındaki detaylar.

Bilindiği üzere Samsung, geçtiğimiz günlerde yeni amiral gemisi modeli Galaxy S8 Plus’ı tanıtmıştı. S8 Plus’ın 5000 TL’yi bulan fiyatı, bizler için de şaşırtıcı olmuştu. Galaxy S8 Plus Avrupa’da ise 900 eurodan satışa sunulmuştu.

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan bir raporda iPhone 8’in Galaxy S8 Plus’dan daha pahalı olacağı iddia edildi. UBS’nin tecrübeli analistlerinden biri olan Steven Mulinovich konu ile ilgili yaptığı açıklamada iPhone 8 fiyatının 850 ile 900 dolar arasında bir fiyattan satışa sunulacağını belirtti.

Mulinovich, iPhone 8 ile birlikte satışa sunulacak olan iPhone 7s ve iPhone 7s Plus’ın ise sırasıyla 650 dolar ve 750 dolardan başlayan fiyatlarla kullanıcıya ulaştırılabileceğini dile getirdi. Ünlü analistin tahminlerine göre 256GB dahili depolamaya sahip olan iPhone 8’in fiyatı ise 1000 dolara kadar yükselecek. Hali hazırda 256GB iPhone 7 Plus’ın da 950 dolardan satıldığını da hatırlatalım.

Bu açıdan bakılırsa, iPhone 8 fiyatının da iPhone 7 Plus ile aynı doğrultuda olduğunu söyleyebiliriz. Aradaki fiyat farkı en çok 50 dolar olacak gibi görünüyor.

Peki bu fiyat farkı ülkemize ne kadar yansır? Açıkçası Amerika’da 800 dolardan satışa sunulan Galaxy S8 Plus’ın Türkiye’de 5000 TL’den satışa sunulması biraz kafa karıştırdı. Bu doğrultuda bakıldığında iPhone 8 fiyatı da 5000-5500 TL arasında olabilir.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler