iPhone 8, Galaxy S8’den daha çekici olacak

iphone 8 1

Ünlü analist Ming-Chi Kuo iPhone 8 ve Galaxy S8’in tasarımı hakkında bazı yeni açıklamalarda bulundu. İşte konu hakkındaki detaylar.

Bir tarafta Samsung tarafından geliştirilen Galaxy S8, diğer tarafta ise Apple’ın yeni göz bebeği iPhone 8. Peki 2017’ye damga vuran model hangisi olacak? Bu soru şimdiden teknoloji dünyasının en çok tartışılan başlıklarından biri olmuş durumda.

Bilindiği üzere Samsung’un yeni amiral gemisi modeli Galaxy S8 29 Mart’ta tanıtılacak. Muhtemelen de 20 Nisan gibi satışa sunulacak. Diğer taraftan iPhone 8’in tanıtılmasına ise daha uzun bir süre var. Tahminlere göre iPhone 8’in satışa sunulması Kasım ayına bile sarkabilir.

İki telefonun ortak noktası ise tasarımsal anlamda farklı bir çizgide duracak olmaları. Samsung yıllardır süregelen Galaxy S çizgisinden farklı bir konseptle karşımıza çıkacak. Apple ise 10 yıldır sadık kaldığı temel tasarım çizgilerini iPhone 8 ile değiştirecek. Peki hangi model daha çekici olacak?

KGI Securities’in önemli isimlerinden biri olan Ming-Chi Kuo, bu iki modeli masaya yatırdı. Kuo, iPhone 8’in çekicilik anlamında Galaxy S8’e oranla daha fazla yenilik içerdiğini dolayısıyla bu kıyasın bile yanlış olacağını savundu.

Kuo’ya göre iPhone’un yeni OLED ekranı, alt kısımda home tuşunun yerine gelecek olan işlevsel alan ve devrim niteliğinde olacağı söylenilen yüz tarama sistemi.

Bu özelliklerin yanında Samsung’un sadece tasarımsal anlamda yenilikler yaptığını belirten Kuo, Galaxy S8’in selefi S7 kadar satamayacağı görüşünde. Yine de bekleyip göreceğiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir