iPhone 6s’in yeni özelliği ne oldu?

iphone 6s1

iPhone 6s’e geleceği söylenen Force Touch teknolojisi, bize ne gibi işlevler sunacak?

Force Touch’ın Apple’ın bir sonraki telefonu iPhone 6s’te nasıl çalışacağı konusu, şimdiye kadar pek bilinmiyordu. Ancak Apple’ı yakından takip eden internet sitesi 9to5Mac’in kaynaklarına göre Apple; iPhone 6s’te kullandığınız uygulamaya göre farklı işlevler sunacak.

Örneğin bazı durumlarda ekrana kuvvetli bastırdığınızda bir menü açılacak. Harita uygulamasında ise Force Touch sayesinde yol tarifine hızla geçmek mümkün olabilecek.

Teknoloji, Müzik uygulamasında şarkıları çalma listenize eklemeye veya çevrimdışı olarak kaydetmeye yönelik bir menü gösterecek.

iphone 6s

Siteye göre Force Touch, videolarda ve müziklerde bastırma şiddetinize göre saniye atlamanıza izin verecek. Geçen birkaç ay boyunca ortaya çıkan söylentilere bakarsak iPhone 6s’in en önemli yeniliklerinden bir tanesi Force Touch teknolojisi olacak.

Daha önce MacBook ve Apple Watch’ta sunulan bu işlev, ekrana ne kadar bastırdığınızı anlayabiliyor. Peki; ama Apple Watch’un küçük ekranında faydalı olan bu işlev, iPhone 6s’te nasıl çalışacak?

ABD’de oy selfie’leri yeniden serbest