Ana SayfaAppleiPhone 5S, iPhone 5'i Nakavt Etti, iPhone 5C Yine Hayal Kırıklığı Yarattı!

iPhone 5S, iPhone 5’i Nakavt Etti, iPhone 5C Yine Hayal Kırıklığı Yarattı!

iPhone 5S’den, belirli konularda iPhone 5’den daha büyük başarılar elde etti. Peki satış rakamları ile alakası olmayan bu başarı ne?

Fiksu isimli istatik kuruluşunun haberine göre iPhone 5S, uygulama indirme ve uygulamalara para harcama konularında öncüsü iPhone 5’e üstünlük sağladı. İki aylık rakamlar baz alındığında iPhone 5S kullanıcıları 7.98 dolar değerinde uygulama kullanırken, iPhone 5’de bu rakam ilk iki aylık değerlerde, 6.94 dolarda kaldı. Araştırma yapılırken Coca Cola, Groupon, Zynga ve Disney’in reklamları da önemli rol oynadı.

- Reklam -

iPhone 5C, satış rakamlarında olduğu gibi, uygulama popülaritesi açısından da, Büyük Elma’yı hayal kırıklığı uğrattı. iPhone 5C’den sadece 2.78 dolar değerinde uygulama indirildi. iPhone 4’lerin dahi, 60 günlük ortalamalarda 2.1 dolar değerinde uygulama değeri olduğu düşünülürse, 5C’nin başarısızlığı net olarak anlaşılabilir.

 

- Reklam -
Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting