İphone 5s Hazır


Herkesin merakla beklediği akıllı telefon İphone 5s’in çıkış tarihi yaklaştıkca kullanıcıları şaşırtacak özellikleri netleşmeye başladı.

Apple’ın sonbaharda piyasaya sürmeyi planladığı iPhone 5S’in ise dedikodulara göre mevcut modelden yüzde 31 daha hızlı olacağı söyleniyor. iPhone 5S’in diğer özellikleri arasında, parmak iziyle tuş kilidi açmak, slow motion çekim yapabilen kamera ve daha hızlı bir çip var.

iphone  5s yeni şampanya rengi
iphone 5s yeni şampanya rengi

Uzmanlara göre aynı işlemler yeni çıkacak iPad ve İpad Mini için de geçerli olacak. Ekranındaki parmak iziyle açılan ekran kilidi, tıklandığında renk değiştiriyor ve “kimlik tanımlama doğrulandı” şeklinde uyarı veriyor. iPhone 5S’in bu özelliği adeta bilim kurgu filmindeymiş hissi veriyor. Tabii bu parmak izi meselesi aynı zamanda tartışmalara da yol açıyor. İnsanlar parmak izi gibi kişiye özel bir şeyin akıllı telefonlar aracılığıyla başkalarının eline geçebileceğinden endişeli.

Tabii 5S ile ilgili bir diğer dedikodu da farklı renk seçeneği olacağıydı. İphone 5s’de  Siyah ve Beyaz renklere Şampanya rengi sonbaharda eşlik edecek.


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin