Apple Yine Yaptı Yapacağını

Ve beklenen oldu.Apple teknoloji tutkunlarının merakla beklediği yeni iki telefonunu görücüye çıkardı.

Apple’ın, Californiya’nın Cupertino kentindeki genel merkezinde gerçekleşen tanıtım toplantısında şirketin CEO’su Tim Cook ve çok sayıda üst düzey yönetici sunumlarını yaptılar. Toplantıda, ilk olarak IOS 7 işletim sistemi tanıtıldı,İOS 7 ile gelen birçok yenilik kullanıcılara anlatıldı.Daha sonra Tim Cook iPhone 5C sunumunu yaptı.Renk seçenekleri,chipseti ve fiyatı üzerinde duruldu.Piyasaya neler katacağının da anlatıldığı sunum, iPhone 5S ‘nin tanıtımıyla devam etti.

Apple Tim Cook Sunum'a başlarken
Apple Tim Cook Sunum’a başlarken

Apple, iPhone 5C ile daha düşük bütçeli müşterileri hedef aldı. Özellik olarak iPhone 5’e yakın olan iPhone 5C, beyaz, sarı, yeşil, mavi ve pembe renkte satışa sunulacak.Apple’ın klasik rengi siyah ise iPhone 5C’lerin renk yelpazesinde bulunmuyor. ABD’deki satış fiyatı 2 yıllık sözleşme koşuluyla 16 GB’lık modeli için 99 ABD doları, 32 GB’lık modeli için 199 ABD doları olan iPhone 5C’in gövdesi çelik takviyeli polikarbonattan üretildi. Ekranı 4 inç olan iPhone 5C, 8 megapixel kameraya sahip. Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 7 ile çalışacak olan iPhone 5C göz kamaştırıyor.

Apple’ın yeni “amiral gemisi” olarak adlandırılan iPhone 5S’in ise parmak izi sensörü, çift LED flaşlı 12 megapiksel kamerası, yenilenen batarya sistemi ve retina ekranıyla teknoloji meraklılarının karşısına çıktı. iPhone 5S’in fiziksel özellikleri iPhone 5’e benziyor. Telefonu, teknolojik özellikleri önceki modellerden farklı kılıyor. iPhone 5S’in sahip olduğu işlemci iPhone 5’ten 2 kat, ilk iPhone’dan ise 40 kat daha dızlı çalışıyor. Sahip olduğu parmak izi okuma sistemi cihaz için eşsiz bir kilit görevi görüyor. En iyi şifre kendinizdir sloganıyla tanıtılan Touch ID sistemi gerçekten heyecan uyandırıcı. iPhone 5S’in yenilenen kamera sistemi ise profesyonel çekimler kadar başarılı. Saniyede 10 kare fotoğraf çekebilen iPhone 5S, 2.2’lik diyafram değeri ile birçok fotoğraf makinesini geride bırakıyor.  Saniyede 120 frame video kaydı yapabilen iPhone 5S, bu sayede videoların ağır çekim olarak oynatılmasına imkan sağlıyor.iPhone 5S’in ABD’deki 2 yıllık sözleşmeli fiyatı 16 GB’lık modeli için 199 ABD doları, 32 GB’lık modeli için 299 ABD doları ve 64 GB’lık modeli için 399 ABD doları olarak belirlendi.

Ön siparişleri 13 Eylül’de toplanmaya başlayacak olan iPhone 5S ve iPhone 5C resmen 20 Eylül’de satılmaya başlayacak

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir