iPhone 16’dan Yeni Bir Sızıntı Geldi

iPhone satışları

Majin Bu, iPhone 16’lar hakkındaki sızıntılara seri halinde devam ediyor. Şimdi de standart modelin arka kısmını detaylarıyla gösteren yeni bir fotoğraf ortaya çıktı.

Twitter ya da yeni adıyla X kullanıcısı Majin Bu, son günlerde isminden sıklıkla bahsettiriyor. Bunun nedeni ise paylaştığı sızıntı fotoğraflar. Ünlü sızıntı kaynağı siyah renkli iPhone 16‘nın arka kısmını gösteren fotoğraf yayınladı. Fotoğrafın telefonun maketine ait olduğunu da not edelim. Apple’ın arka kamerada yaptığı tasarım değişikliği yeniden doğrulanmış oluyor. Arka kamera sensörleri çapraz değil, alt alta konumlandırılmış halde. Kameralar hap şeklinde bir alanında içinde bulunuyor. Flaş ise hap alanın dışında.

Yeni iPhone’lardaki diğer büyük değişikliklerden biri de yakalama veya orijinal adıyla Capture düğmesi olacak. Cihazların sağ tarafında güç düğmesinin altında bulunacak bu tuş hızlı şekilde fotoğraf çekmeyi veya video kaydı almayı amaçlıyor. Düğmede sağa sola kaydırma yapınca yakınlaştırma, hafifçe basınca odaklama, biraz daha güçlü basınca fotoğraf çekme işlevleri gerçekleşecek.

iPhone 16

iPhone 16 ailesindeki başka bir önemli değişiklik Pro modellerine olacak. iPhone 16 Pro Max’in 6.9 inç’lik ekrana sahip olduğu söyleniyor. iPhone 15 Pro Max’in ekran boyutu ise 6.7 inç. iPhone 16 Pro’nun da 6.3 inç’lik ekranla geleceği rivayet ediliyor. Yeni Pro modellerinde ekran boyutunun büyüdüğü birkaç kere raporlanmıştı. Hatta bu durumu ilk olarak güvenilir kaynaklardan biri olan ekran analisti Ross Young gündeme getirmişti.

Daha büyük ekran tetraprizma kamera ve farklı bileşenler için yer açıyor. Şu anda iPhone 15 Pro Max’e özel olan tetraprizma kameranın iPhone 16 Pro’ların her iki modelinde de yer alacağı belirtiliyor. Apple’ın tetraprizma kamerayı normalde iPhone 15 Pro’da da kullanmak istediği, ancak telefonda yeterli alan olmadığından bu fikrinden vazgeçtiği ileri sürülüyor.

Creative Assembly Total War Star Wars Oyunu Geliştiriyor