Ana SayfaAkıllı TelefoniPhone 14'ün titreyen kamera sorunu çözüldü

iPhone 14’ün titreyen kamera sorunu çözüldü

iPhone 14’teki titreyen kamera sorununun sebebini tespit eden Apple, iOS 16 için yayınladığı yeni güncellemeyle bu sorunu çözdü.

Uzun süredir heyecanla beklenen iPhone 14 nihayet piyasaya çıktı çıkmasına ama sorunsuz bir çıkış yaptığını söylememiz mümkün değil. Bir yandan fiyatıyla tartışma yaratan bir yandan geçtiğimiz yıla kıyasla yeterince yenilik sunmadığı için eleştirilen yeni iPhone, bunlar yetmezmiş gibi bir de çeşitli teknik hatalarla gündeme geldi.

iOS 16’nın en son sürümünü yüklemeyen kullanıcılar FaceTime ve iMessage gibi uygulamalarda sorun yaşarken, TikTok ve Instagram gibi bazı sosyal medya uygulamalarında da kameranın sağlıklı çalışmadığı ortaya çıktı. Bazı iPhone 14 kullanıcıları, TikTok veya Instagram gibi bir uygulamada kamerayı açtıklarında kameranın kontrol edilemez şekilde titrediğini fark etti ve bu sorunu hem sosyal medyada hem de kullanıcı forumlarında paylaştı.

iPhone 14 Pro Max

Geçtiğimiz günlerde, iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max modellerinde görülen kamera sorununun farkında olduklarını ve çok yakında bu sorunu ortadan kaldıracak bir güncelleme yayınlayacaklarını açıklayan Apple, bu sözünü tuttu ve iOS 16 için yeni bir güncelleme yayınladı.

iOS 16.0.2 başlıklı bu yeni güncelleme, Apple’ın söylediği gibi yeni iPhone’daki titreyen kamera problemini ortadan kaldırıyor. iOS 16 için yayınlanan bu son güncellemeyle birlikte ortadan kaldırılan bir diğer sorun da kopyala-yapıştır sırasında sürekli çıkan izin istekleri oldu. Kullanıcıları rahatsız eden bu sorun da yeni güncellemeyle birlikte çözüldü.

vivo X80 Lite Avrupa’ya geliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting