Home Genel iPhone 14 Pro, Always On Display özelliğini tekrar aktif ediyor

iPhone 14 Pro, Always On Display özelliğini tekrar aktif ediyor

0

Son zamanlarda Apple iPhone 14 serisi ile ilgili çeşitli bilgiler geliyor ve şimdi, son raporlarda iPhone 14 Pro modellerine olacağı düşünülen ilginç bir özelliği ortaya çıkardı.

iOS 16 Developer Beta’da, Always On Display özelliğine sahip iPhone 14 Pro’ya işaret eden birden fazla kod tespit edildi. Ayrıca, bu önceki raporlara paralel olduğunu söyleyelim. Mayıs 2022’de, geliştirilmiş ekran yenileme hızı sayesinde Always On Display özelliğine sahip iPhone 14 Pro serisini bildirilmişti. İlk rapor, yeni nesil ProMotion ekranındaki daha düşük değişken tazeleme oranı sayesinde özelliğin mümkün olduğunu ima etmişti.

Yeni rapor, bu özellik için hükümlerin iOS 16 kodunda da görüldüğünü belirtiyor. Buna, iPhone 14 Pro’nun ekranındaki arka ışıkta verimliliği artırmak için iOS 16 tarafından kullanılabilecek üç çerçeve dahildir. Özellikle, benzer çerçeve genellikle Always On Display özelliğine sahip akıllı telefonlarda görülür. Önceki raporumuza göre, iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max’in ProMotion ekranı, pil ömrünü korumaya yardımcı olmak ve Her Zaman Açık işlevselliğini etkinleştirmek için 1 Hz yenileme hızına kadar düşebilir.

iPhone 13 Pro serisi 120 Hz yenileme hızına sahip ProMotion ekrana da sahipken, paneli yalnızca 10 Hz kadar düşük yenileme hızını destekliyordu. Bu nedenle Always On Display özelliği için uygun değildi. Ancak gelişmiş bir ekran, yaklaşan iPhone’ların bu işlevi sunacağı ve Apple’ın zaten bunun için yazılım desteği getirmeye çalıştığı anlamına geliyor.

Samsung Galaxy A ve M serisi telefonlarda LG piller bulunacak

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version