iPhone 14 Mini’nin yerini Max olacak

Apple 2022 iPhone modelleri hakkında detaylar gelmeye devam ediyor

Apple önümüzdeki yıl satışa sunacağı yeni iPhone modellerinde önemli bir revizyon yapmayı planlıyor. Pek de tutmayan mini modelinin yerini Max modeli alacak. İşte konu ile ilgili detaylar.

iPhone 14 Mini’nin yerini Max olacak. Akıllı telefon pazarındaki köklü isimlerden biri olan Apple geçtiğimiz yıl radikal bir karar vermişti. Cupertino merkezli şirket klasik olarak satışa sunduğu 3 modelin yanında daha uygun bir etikete sahip olan Mini modeline de yer vermişti.

iPhone 12 Mini genel anlamda çok fazla tutmadı. Sizlerin de tahmin edebileceği üzere en az satan iPhone modeli oldu. Bu sebepten ötürü iPhone 13 serisinde mini versiyona yer verilmeyeceği iddia ediliyordu. Fakat Apple yine de mini serisine son bir şans verdi.

Nitekim iPhone 13 serisinde de değişen çok fazla bir şey olmadı. Şu ana kadarki siparişlerde mini modelleri diğer iPhone 13 modellerinin hayli gerisinde kaldı.

iphone ios güncellemesi

iPhone 14 Mini’nin yerini Max olacak

Mini tarafındaki şansını daha fazla zorlamak istemeyen Apple, önümüzdeki yıl farklı bir stratejiye geçiş yapacak.

Sızdırılan raporlara göre Apple önümüzdeki sene iPhone 14, 14 Max, 14 Pro ve 14 Pro Max modelleriyle kullanıcıların karşısına çıkacak.

Bu noktada iPhone 14 Max modelinin Mini’den daha şanslı olacağını söyleyebiliriz. Elbette son yorumu yapabilmek için satış rakamlarına bakmamız gerekecek. Fakat Pro Max’a olan ilgi artık kullanıcıların daha büyük ekranlı telefonlar istediğinin en net göstergesi.

Honor rakip tanımıyor! Hedef zirve olabilir işte detaylar