iPhone 14 mini büyük ihtimalle gelmeyecek!

Apple Mart ayında iPhone SE'yi tanıtabilir

Apple’ın 2 senedir inatla ürettiği mini serisi büyük ihtimalle yolun sonuna geldi. iPhone 12 serisinde karşımıza çıkan mini, geçtiğimiz yıl da satışa çıkmıştı. Lakin bu yıl sonunda tanıtılacak olan iPhone modelleri arasında yeni mini cihazı bulunmayabilir.

iPhone 14 mini büyük ihtimalle gelmeyecek! Akıllı telefon pazarındaki köklü isimlerden biri olan Apple 2020 yılında radikal bir karar vermişti. Cupertino merkezli şirket klasik olarak satışa sunduğu 3 modelin yanında daha uygun bir etikete sahip olan Mini modeline de yer vermişti.

iPhone 14 mini

iPhone 12 Mini genel anlamda çok fazla tutmadı. Sizlerin de tahmin edebileceği üzere en az satan iPhone modeli oldu. Bu sebepten ötürü iPhone 13 serisinde mini versiyona yer verilmeyeceği iddia ediliyordu. Fakat Apple yine de mini serisine son bir şans verdi.

Nitekim iPhone 13 serisinde de değişen çok fazla bir şey olmadı. Şu ana kadarki siparişlerde mini modelleri diğer iPhone 13 modellerinin hayli gerisinde kaldı.

iPhone 14 mini

iPhone 14 mini büyük ihtimalle gelmeyecek!

Mini tarafındaki şansını daha fazla zorlamak istemeyen Apple, bu yıl farklı bir stratejiye geçiş yapacak.

Sızdırılan raporlara göre Apple bu sene iPhone 14, 14 Max, 14 Pro ve 14 Pro Max modelleriyle kullanıcıların karşısına çıkacak.

iPhone 14 mini

Bu noktada iPhone 14 Max modelinin Mini’den daha şanslı olacağını söyleyebiliriz. Elbette son yorumu yapabilmek için satış rakamlarına bakmamız gerekecek. Fakat Pro Max’a olan ilgi artık kullanıcıların daha büyük ekranlı telefonlar istediğinin en net göstergesi.

Fransa Binance için yeşil ışığı yaktı!