Ana SayfaGundemiPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max, 120 Hz AMOLED ekranlara...

iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max, 120 Hz AMOLED ekranlara sahip olacak

Bir süredir iPhone’ların 120 Hz ekranlara yöneldiğini duyuyoruz ve bugün Kore’den gelen yeni bir rapor, bazı ilginç yeni bilgiler eklerken temelde bunu doğruluyor. Görünüşe göre iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max 120 Hz AMOLED ekranlara sahip olacak.

İPhone 13 serisindeki bazı modellerin 120Hz ekranlara sahip olacağı söylentileri arttı. Şimdi bu yüksek yenileme hızına sahip ekranların 13 Pro ve 13 Pro Max için tasarlandığına dair daha da fazla kanıt var. Görünüşe göre sadece iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’in 120 Hz yenileme hızına sahip yeni LTPO AMOLED ekranlarını alacağı neredeye kesinleşti. Söz konusu ekranlar yalnızca Samsung Display tarafından yapılacak. Sadece bu değil, Samsung Electro-Mechanics sert esnek baskılı devre kartlarını (RFPCB) tedarik edecek. Bunlar, OLED panelini ana karta bağlamak için kullanılır. RFPCB serttir ancak katlanabilir, bu da daha uygun ürün tasarımlarına ve elektrik sinyallerinin daha hızlı iletilmesine izin veriyor. RFPCB’ler, daha geleneksel FPCB’lerden daha pahalı olarak karşımıza çıkıyor.

iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max, 120 Hz AMOLED ekranlara sahip olacak

Samsung Electro-Mechanics, geçtiğimiz yıl RFPCB işinden çıkmayı düşünmüştü çünkü son birkaç yıldır kar görmemişti. Anakartları tedarik ettiği son ürün iPhone 12 idi. Görünüşe göre iPhone 13 neslinden sonra hala bir çıkış olabilir. Samsung Display’in bu yıl iPhone’lar için 110 milyon panel tedarik etmesi bekleniyor. Marka, 50 milyon ile LG Display ve 9 milyon ile BOE izlemesi bekleniyor.

Samsung Galaxy Watch Active 2 ve Galaxy Watch 3 önemli güncellemeler aldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting