iPhone 12 çıkış tarihi belli oldu

iPhone 12 low battery 4

Apple’ın yeni nesil iPhone modellerini satışa sunacağı tarih ortaya çıktı. İşte iPhone 12 çıkış tarihi ile ilgili detaylar.

Teknoloji gündemini az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere Apple önümüzdeki ay yeni iPhone modelleri için özel bir etkinlik düzenleyecek. Düzenlenecek olan etkinlikte 4 yeni iPhone modelinin yanı sıra yeni Apple Watch ve yeni iPad modellerinin de tanıtılması bekleniyor.

Koronavirüs sürecinden ötürü Apple’ın iPhone modellerini gecikmeli olarak satışa sunacağı az çok tahmin ediliyordu. Apple bu süreci genele yayabilmek için farklı bir strateji izlemeye karar verdi.

Cupertinolu şirket ilk olarak düz iPhone modellerini, sonrasında ise Pro segmentindeki modelleri satışa sunacak.

İşte iPhone 12 çıkış tarihi!

Sızdırılan son raporlara göre Apple yeni iPhone modellerini 12 Eylül’de tanıtacak. Telefonların tanıtımından 1 hafta sonra ise gönderimler başlayacak.

iPhone 12 çıkış tarihi

Yani iPhone 12 ve iPhone 12 Max, 12 Eylül’de düzenlenecek etkinlikte tanıtılacak. 12 – 19 Eylül arasında ön siparişte kalacak. 19 Eylül itibariyle de gönderimler başlamış olacak.

Pro segmentindeki modellerin ise 12 Eylül’de tanıtılıp, Kasım ayının ortalarına doğru satışa sunulması bekleniyor.

Kısaca özetlememiz gerekirse iPhone 12 çıkış tarihi için 19 Eylül’ü işaret edebiliriz. Lakin pro segmentindeki modeller için Kasım ayını beklememiz gerekecek. Gerçi normal iPhone modellerinin ülkemizde satışa sunulması da Ekim ya da Kasım ayını bulabilir.

Güney Kore 6G için tarih verdi!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir