Ana SayfaHaberiPad, Mac, PC veya Web Tarayıcılarından 3 Boyutlu Modelleme

iPad, Mac, PC veya Web Tarayıcılarından 3 Boyutlu Modelleme

Autodesk, kullanıcıların iPad, Mac, PC veya web tarayıcıları aracılığıyla dijital modelleme yapabilmelerine, bu modeli üç boyutlu olarak yazdırabilmelerine veya fikir üretebilmelerine olanak veren ücretsiz üç boyutlu modelleme uygulaması Autodesk 123D Design’ı piyasaya sürdü.

Autodesk 123D Design, yaratım ve düzenleme için doğal etkileşimleri kullanarak kullanıcıların karmaşık CAD kavramlarını öğrenmeksizin kolayca tasarım yapabilmesini sağlıyor.
Autodesk Tüketici Ürünleri Başkan Yardımcısı Samir Hanna, “123D Design sayesinde, kullanıcılar ilk kez iPad, Mac, PC veya web tarayıcıları aracılığıyla gerçek objelerden hassas üç boyutlu model yaratabiliyorlar. İnsanlar böyle bir uygulamanın iPad formatıyla sunulamayacağını düşünüyordu, Autodesk olarak, artık herkesin tasarım yapabileceğini kanıtlamaktan mutluluk duyuyoruz” diyor ve ekliyor: “Herkesin yaratıcı olduğuna inanıyoruz. Kullanıcılarımızın gerçek objeler yaratabilmeleri, bunu yaparken eğlenebilmeleri ve istedikleri ya da ihtiyaç duydukları şeyleri gönüllerince üretebilmelerini sağlamak için kullanımı kolay bir tasarım yazılımı sunuyoruz.”

“Beyaz sayfa” korkusuna son! 

Autodesk 123D Design, kullanıcılara “beyaz sayfa” da diyebileceğimiz boş ekranı atlayarak hızla tasarım aşamasına geçmelerine yardımcı olan kalıp şekiller ve örnek modeller sunarak projelerine başlamalarına yardımcı oluyor. Kullanıcılar, yüzeye obje eklemek ve parçaları birleştirmek için doğal etkileşimleri kullanarak tasarım sürecinin keyfini çıkarabiliyor ve yazdırılabilir üç boyutlu tasarımlar yaratabiliyorlar.

123D Design tasarım fikirlerini deneme veya tasarım kavramları ile aşinalığı artırmanın eğlenceli bir yolu olan “Robotlar” veya “Evler” gibi önceden hazırlanmış kitler de içeriyor. Daha fazla kite online olarak erişmek isteyenler, 123D web sitesini ziyaret edebiliyor.

Nerede istersen orada tasarla!
Kullanıcıların sadece birkaç dokunuş veya tıklamayla üç boyutlu tasarımlarını yazdırmalarına olanak sağlayan 123D Design’a; web, cep telefonu ve masaüstü bilgisayardan ulaşılabiliyor. Böylece kullanıcılar, bir tasarımı nasıl ve nerede yapacaklarına dair seçme özgürlüğüne sahip oluyor.

- Reklam -

Tüm dünyayla birlikte tasarlayabilme imkanı!
Autodesk 123D uygulamaları ailesinin bir parçası olan 123D Design, kullanıcılara birbiriyle bağlantılı Autodesk yazılımlarından, üç boyutlu yazdırma ve lazer kesim için üretim servislerinden ve benzer düşünce yapısına sahip kişilerden oluşan bir topluluktan yararlanma olanağı da sunuyor. Yaklaşık 300.000 üyenin paylaştığı modellere ev sahipliği yapan ve tüm 123D tasarım ürünlerini bulut depolama alanı “MyProjects” kanalıyla doğrudan birbirine bağlayan 123D Design, 123D Make, 123D Catch, ve 123D Sculpt uygulamaları, kullanıcıların kendi yaptıkları tasarımları kaydetmelerine ve bu tasarımlara veya başka kullanıcıların toplulukla paylaştığı objelere erişmelerine olanak veriyor. Autodesk 123D uygulamalar ailesi, kullanıcılara fikirlerini yakalama, tasarlama, yaratma ve dünyanın her tarafından başka kullanıcılardan destek veya ilham almak için bağlantı kurma olanağı veriyor. Kullanıcılar; yaratıcı süreci sınamak ve deneyimlemek için Autodesk uygulamaları, servisleri ve topluluklarını deneyebiliyorlar.

Autodesk 123D Design Uygulaması iPad için App Store’dan ücretsiz olarak temin edilebiliyor. 123D Design’ın Mac sürümü ise Mac App Store’dan ücretsiz olarak temin edilebiliyor.

- Reklam -
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting