iOS 9.1 Beta sürümü yayınlandı!

ios 9 cikis tarihi

9 Eylül tarihindeki etkinlikten sonra iOS çalışmaları hızlanmışa benziyor. Apple’ın yeni mobil işletim sistemi güncellemesi iOS 9’un Beta sürümlerinde de gelişmeler devam ediyor. iOS 9.1 Beta hazır detaylar haberimizde!

ios-9-cikis-tarihi

Önümüzdeki hafta Çarşamba günü yani 16 Eylül’de iOS 9 sürümü destekleyen tüm iOS cihazlarına dağıtılmaya başlanacak. Diğer yandan geliştiricilerin kullandığı beta sürümlerinde de bir güncelleme söz konusu. An itibariyle Apple beta yazılım programına dahil olan geliştiriciler iOS 9.1 Beta sürümüne kavuştu.

iOS işletim sisteminin Beta sürümleri, kararlı sürümden önde gittiği için iOS 9.1 Beta’nın hızlıca yayınlandığını düşünüyoruz. Çünkü iOS 9’un çıkmasına 5 gün kaldı ve beta sürümlerinin daha önde olması gerekiyor.

iOS 9.1 işletim sistemiyle birlikte bazı yeni Emojiler geliyor, performans artışı vaad ediliyor ve Apple’ın yeni aksesuarlarına ilişkin yazılımsal sorunların çözüldüğüne vurgu yapılıyor. Eğer siz de iOS 9’un beta sürümlerini takip ettiyseniz, iOS 9.1 Beta’yı hemen deneyebilirsiniz.

3D Touch özelliğinin kullanılacağı ilk uygulamalar!