Ana SayfaAkıllı TelefoniOS 16 almayacak modeller netleşti

iOS 16 almayacak modeller netleşti

Apple, geçtiğimiz gün 2022 Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda, hangi telefonların güncelleme için uygun olacağı ve hangilerinin kesintiye uğramadığı da dahil olmak üzere iOS 16 ile ilgili ayrıntıları yayınladı.

iOS 16 almayacak modeller netleşti. İOS 16’yı indirmek için bir iPhone 8 veya daha yenisine ihtiyacınız olacak; bu, Apple’ın iPhone 6S, iPhone 7 ve orijinal iPhone SE desteğini aşağı yukarı sona erdirdiği anlamına geliyor.

iOS 16 almayacak modeller

iPhone 7 ve SE 2016’da, 6S ise 2015’te piyasaya sürüldü, yani sırasıyla yaklaşık altı ve yedi yıl yazılım desteği aldılar. Bu, açıkçası, çok etkileyici bir performans.

iOS 16 almayacak modeller

iOS 16 almayacak modeller netleşti

Ayrıca, Samsung ve Google son zamanlarda bu departmanda önemli adımlar atmış olsa da, Android cihazların geçmişte yazılım güncellemelerine erişimi olduğundan çok daha uzun. Orta seviye ve amiral gemisi cihazlar artık beş yıla kadar güvenlik güncellemesi alıyor.

iOS 16 almayacak modeller

İlk nesil iPhone SE‘nin yerini kısa süre önce, 2016 sürümünden beri, uzun süredir kayıp olan ana sayfa düğmesini koruyan bir 2022 modeli aldı. Bu forma sahip bir 6S veya SE sahibiyseniz, henüz  telefonunuzdan vazgeçmenize gerek yok. Apple‘ın mevcut sicilinin devam edeceğini varsayacak olursak, 2022 SE muhtemelen bu on yılın ikinci yarısında da yazılım güncellemeleri görecektir. Güncelleme için uygun bir iPhone‘unuz varsa, bu sonbaharda iOS 16’ya bakabilirsiniz.

Apple, kişisel güvenlik özelliklerini genişletiyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting