iOS 13 hakkında ilk bilgiler geldi!

iOS 13

Haziran’da tanıtılacak olan iOS 12’den önce bugün iOS 13 hakkında ilk bilgiler geldi. Apple, iOS 13 güncellemesi ile iPad modellerini resmen bir bilgisayara çevirecek gibi görünüyor.

Apple, Haziran ayında düzenleyeceği Worldwide Developer Conference 18 (WWDC 18) etkinliğinde yeni iOS sürümü olan iOS 12‘yi tanıtacak.

Tim Cook’un talimatı ile iOS 11‘deki sorunları çözmek ve eskisi gibi stabil bir deneyim sunması için üzerinde çalışlan iOS 12 öncesi, bugün ilginç bir iddia ortaya çıktı.

iOS 13 ile iPad’ler coşacak!

2019 yılının Haziran ayında tanıtılacak olan iOS 13 güncellemesi hakkında ilk bilgiler şimdiden gelmeye başladı. Söylentilere göre; yeni iOS sürümü ile bilgisayarlara şu an ki hali ile bile kafa tutan iPad modellerine yepyeni özellikler eklenecek.

Apple’a yakınlığı ile bilinen Mark Gurman, attığı tweet’te yeni iOS sürümü ile yeni ana ekran tasarımı ve iPad odaklı yeni özelliklerin geleceğini belirtti. Bu tweet’ten, iPad‘in artık iPhone’dan ayrışacağını ve daha farklı bir arayüz sunacağını çıkarabiliriz.

Mark Gurman ayrıca; bulut tabanlı uygulamaları bir araya toplayan Dosyalar uygulamasının daha da gelişmiş bir sürümünün güncelleme ile geleceğini ve iPad’in macOS benzeri özellikler sunacağını da belirtiyor.

iOS 13

iOS 11.4 Beta 3 güncellemesi yayınlandı

Daring Fireball‘dan John Gruber’ın, 2019 yılında iOS ve macOS uygulamalarının birleşeceğini açıklamasının ardından gelen bu bilgiler, Apple’ın iPad’i gerçek anlamıyla bir bilgisayar yapmaya çalıştığını gözler önüne seriyor.