Apple iPhone’u Bul ile Arkadaş Bul uygulamalarını birleşiyor!

Apple

Apple, iOS’te yer alan iPhone’u Bul ve Arkadaş Bul uygulamalarını birleştirmek için kolları sıvadı. Peki, Cupertinolu firma neden böyle bir hamle yapacak?

Cupertinolu teknoloji devi Haziran ayında düzenleyeceği WWDC 19 etkinliğinde yeni iOS sürümü olan iOS 13’ü tanıtacak. Cupertinolu firmanın iOS 13 ile planları da şimdiden sızmaya başladı. Bugün gelen bilgilere göre; iPhone ve iPad’de yer alan iPhone’u Bul ile Arkadaş Bul uygulamaları tek çatı altında toplanacak.

Apple’dan beklenmedik hamle!

Bildiğiniz gibi iPhone’u Bul uygulamasında iCloud hesabınız ile ilişkilendirilmiş cihazlarınızı görüntüleyebiliyordunuz. Ayrıca bu uygulamada eğer iCloud Aile Paylaşımı’nı açtıysanız, aile üyelerinizin cihazlarını da görebilir ve bu cihazlarda ses çalabiliyorsunuz.

macOS 10.15 ile gelecek olan uygulamalar sızdı!

Arkadaş Bul uygulamasında ise sadece arkadaş teklifi gönderdiğiniz kişilerin cihazlarını ve konumlarını görüntüleyebiliyorsunuz. iOS 13 güncellemesiyle iPhone’u Bul ile Arkadaş Bul uygulamaları tek çatı altında toplanacak. Böylece iOS kullanıcıları tek bir uygulama üzerinden; kendi cihazlarını, aile üyelerinin cihazlarını ve arkadaşlarının cihazlarını görüntüleyebilecek.

Muhtemelen arkadaşlarınızın cihazlarında ses çalma özelliği etkin olmayacaktır. Olsa bile bu özelliği aktifleştirmek için ayrıca bir izin istenebilir. Son olarak iOS 13 güncellemesi ile karanlık temanın sistem geneline geleceğini belirtelim.

Apple

iOS 13 güncellemesinin ilk Beta sürümü Haziran ayında yayınlanacak. iOS 13’ün final sürümü iPhone 7 ve sonrası tüm modellere ise Eylül ayının sonlarında indirime sunulacak.


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin