İnternet site ziyaretleri en çok mobil platformlardan gerçekleşiyor!

En ucuz mobil internet

Son raporlamalar internet kullanımının mobil kanada kaydığını doğruladı. Görünen o ki artık kullanıcılar tarayıcı yerine akıllı telefonlar üzerinden internet sitelerini ziyaret etmeyi tercih ediyor. İşte konuya ilişkin detaylar.

İnternet site ziyaretleri en çok mobil platformlardan gerçekleşiyor! Akıllı telefonların yaygınlaşması hayatımızdaki pek çok şeyi de değiştirdi. En başta da alışkanlıklarımız değişti. Bir dönemde internet kullanımı kişisel bilgisayarlar üzerinde yoğunlaşmıştı. Şimdilerde ise internet kullanımı büyük oranda mobil kanallara doğru kaymış durumda.

Microsoft, Windows 10'da Internet Explorer'ın fişini çekiyor

Hatta mobil taraftaki online oyunlar, internet kullanımının büyük bir bölümünü oluşturmaya başladı. Oyunları ise klasik olarak sosyal medya uygulamaları takip ediyor.

İnternetin mobil tarafa doğru yönelmesi, internet medyacılığının da bu şekilde düzenlenmesine zemin hazırladı. Artık pek çok masaüstü site, mobil siteye doğru evrilmiş durumda.

mobil abone sayisi

İnternet site ziyaretleri en çok mobil platformlardan gerçekleşiyor!

Konu ile ilgili mobil kaynaklı bazı araştırmalarda yapıldı. Nitekim yapılmaya da devam ediyor. Pek çok araştırma ise ortak bir sonuca sahip. O da yakın gelecekte internet kullanımının yüzde 95’in üzerinde mobil cihazlara kayacağı.

Internet Explorer aktif olarak Japonya'da kullanılıyor!

Sadece mekan dışında değil, normal zamanlarda yani masaüstü bilgisayarların olduğu ortamlarda da internet kullanımı mobil platformlara doğru kayıyor. Uzmanlar bu durumu kişiselleştirme ve özel alan olarak açıklıyorlar. Sonuçta herkesin telefonu kendine özel olduğu için kullanıcılar telefonları ile yaptıkları internet gezintilerini daha güvenli buluyorlar. En azından aktarılan bilgiler bu yönde.

Bir diğer konu ise gelir modelinin önümüzdeki süreçte mobil temellere oturtulması. Bunu da bekleyip göreceğiz.

Realme 10 kamera performansı nasıl? İşte yanıtı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir