Ana Sayfa Dedikodular Sınırlar İnternet.org ile Kalkıyor

Sınırlar İnternet.org ile Kalkıyor

Facebook  Samsung, Ericsson, MediaTek, Nokia, Opera ve Qualcomm şirketleri ile internete erişimi olmayan 5 milyar insan için internet.org projesini başlatmak üzere anlaştı.Bu şirketlerin amacı web teknolojilerini daha ucuz yapmak için veri sıkıştırma,ucuz ve kaliteli akıllı telefonlar üzerinde çalışmak olacak.

Bütün dünya birbirine bağlı gibi görünüyor olsa da,dünya nüfusunun sadece üçte birinin internete erişimi var.Internet.org bu oranı arttırıp daha fazla insanın internete ulaşmasını hedefliyor.

Ortaklığın amaçları:

-Ucuz akıllı telefonlar üzerinden cep telefonları operatörleri ile internet erişimi alamayan topluluklara uygun çözümler sunmak.

-Daha verimli veri akışı kullanarak yüksek maliyetten kaçınmak,ağ verimliliğini arttırmak ve veri sıkıştırma araçları oluşturmak.

Internete Erişim
Internete Erişim

Daha fazla kişi online oluyor…

Internet.org projesiyle pasta payları da artacak oparetörler, uygulama geliştiriciler, e-ticaret şirketleri, reklamcılar içinde daha fazla iş gücüne ihtiyaç olacak.Yani hem ekonomi canlanacak hem de internet daha geniş kitlelere ulaşacak.

Project loon ile atmosfere dev balonlar gönderip interneti devamlı erişilebilir kılmayı hedefleyen Google,İnsanların içbir ücret ödemeden tweet atabilmesi için uluslararası bir taşımacılık firmasıyla anlaşan Twitter’dan sonra Facebook’un bu projesi de internet adına büyük bir adım.Geçtiğimiz yıllar içinde internete erişim için 1 milyar dolardan fazla yatırım yapan Facebook,bu konuya oldukça zaman ayırıyor.Önümüzdeki günlerde somut adımların beklendiği Internet.org projesi tüm gezegeni birbirine bağlayıp deneyimlerimizi paylaşmamıza yardımcı olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting