İnternet erişimi mobil cihazlara kaydı!

Google, CES 2023'te bir otomotiv şirketi olarak boy gösterdi

Yapılan araştırmaya göre geniş bir çoğunluk internet erişimini akıllı telefonlardan ya da tabletlerden gerçekleştiriyor. Direk olarak internet erişimi için PC kullananların sayısı ise geçmiş yıllara oranla önemli bir şekilde azalmış durumda. İşte tüm detaylar.

İnternet erişimi mobil cihazlara kaydı! Akıllı telefonların yaygınlaşması hayatımızdaki pek çok şeyi de değiştirdi. En başta da alışkanlıklarımız değişti. Bir dönemde internet kullanımı kişisel bilgisayarlar üzerinde yoğunlaşmıştı. Şimdilerde ise internet kullanımı büyük oranda mobil kanallara doğru kaymış durumda.

Internet Explorer aktif olarak Japonya'da kullanılıyor!

Hatta mobil taraftaki online oyunlar, internet kullanımının büyük bir bölümünü oluşturmaya başladı. Oyunları ise klasik olarak sosyal medya uygulamaları takip ediyor.

İnternetin mobil tarafa doğru yönelmesi, internet medyacılığının da bu şekilde düzenlenmesine zemin hazırladı. Artık pek çok masaüstü site, mobil siteye doğru evrilmiş durumda.

mobil abone sayisi

İnternet erişimi mobil cihazlara kaydı!

Konu ile ilgili mobil kaynaklı bazı araştırmalarda yapıldı. Nitekim yapılmaya da devam ediyor. Pek çok araştırma ise ortak bir sonuca sahip. O da yakın gelecekte internet kullanımının yüzde 95’in üzerinde mobil cihazlara kayacağı.

Internet Explorer aktif olarak Japonya'da kullanılıyor!

Sadece mekan dışında değil, normal zamanlarda yani masaüstü bilgisayarların olduğu ortamlarda da internet kullanımı mobil platformlara doğru kayıyor. Uzmanlar bu durumu kişiselleştirme ve özel alan olarak açıklıyorlar. Sonuçta herkesin telefonu kendine özel olduğu için kullanıcılar telefonları ile yaptıkları internet gezintilerini daha güvenli buluyorlar. En azından aktarılan bilgiler bu yönde.

Bir diğer konu ise gelir modelinin önümüzdeki süreçte mobil temellere oturtulması. Bunu da bekleyip göreceğiz. İnternet erişimi mobil cihazlara kaydı!

Samsung Galaxy Z Fold 5 kamera konfigürasyonları belli oldu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir