Ana SayfaDonanımİnternet bağlantısı bu yöntemle hız kazanacak!

İnternet bağlantısı bu yöntemle hız kazanacak!

Giderek daha fazla önem kazanan internet bağlantısı son dönemin popüler araştırma konuları içerisinde yer aldı. Özellikle de aynı yerde birden çok kişi internet üzerinden bağlantı kuruyorsa, Wi-Fi her ZAMANKİNDEN daha fazla zorlanacaktır.

MIT tarafından yapılan araştırmalarda, odak noktası daha çok internetin paylaşılması ile ilgili oldu. Örneğin Wi-Fi tarafından dağıtılacak internetin bant genişliği 2a kadarsa ve buraya bağlanan kişi sayısı da 2 ise herkese a birim kadar internet düşer. Bunun ne kadar adaletli olduğu ise e-mail tarafından araştırma konusu oldu.

İnternet herkese ihtiyacı kadar dağıtılacak

Futbol maçı izlemek için kullanılacak internet ile Google’a girmek için kullanılan internet aynı olmayacaktır. Bunun farkında olan MIT araştırmacıları, herkese aynı birim internetin düşmesini engellemeye çalışacak.

Daha az bant genişliğine ihtiyaç duyan kullanıcının bant genişliği kalite etkilenmeden düşük seviyeye çekilebilecek. Böylece çok daha düşük seviyelerde kullanıcı bandına ihtiyaç duyanlar, büyük seviyelerde geniş internete sahip olmayacak. Yüksek oranda internet ihtiyacı olanlar ise, yüksek oranlı bant genişliğini kullanabilecek.

nternet paylaşimi

 

Şu an için MIT tarafından yapılan araştırmalar, önemli bir aşamaya geldi. Netflix ve Hulu gibi çeşitli platformların da, bu sistemden yararlanabileceğini ifade eden araştırmacılar güçlü bir entegrasyondan da bahsettiler. Peki sizce de bu yöntem Wi-Fi dağılımı konusunda adalet sağlayabilecek mi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

TP-Link AC1200 Mesh Wi-Fi menzil genişletici RE300

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting