Instagram Önerilen Gönderiler özelliğine kavuştu!

Instagram Önerilen Gönderiler

Instagram, yeniliklerine bir yenisini daha ekledi. Gelen güncelleme ile Instagram Önerilen Gönderiler özelliği kullanıma sunuldu.

Instagram, uygulamasında Instagram Önerilen Gönderiler adlı yeni bir özelliği kullanıma sunmaya başladı. Esasen bu özellik için uygulamada reklam görüntülemek için yeni bir bölüm diyebiliriz. Önceden uygulama, akış ekranının sonuna geldiğinizde yalnızca “Hepsini Gördün” uyarısı gösteriyordu. Şimdi ise bildirimin altında önerilen yayınları göstermeye başlayacak.

“Hepsini Gördün” özelliği, kullanıcıların takip ettikleri hesapların tüm son gönderilerini gördüklerini açıkça bildirerek platformda fazla zaman harcamalarına yardımcı olmak için tanıtıldı. Instagram ve ana şirketi Facebook, kullanıcıların sosyal medya kullanımlarını takip etmelerine yardımcı olacak araçlar da sundu.

Instagram’ın Önerilen Gönderileri, açıkça görülebilen “Hepsini Gördün” uyarısının altında gösterilecek ve kullanıcının gördüklerini bilmesini sağlayacak. Bu öneriler, kaydettikleri veya beğendikleri gönderiler gibi kullanıcı davranışlarına ve hatta takip ettikleri hesaplardaki gönderilere dayanacaktır.

Instagram’daki herhangi bir reklamda olduğu gibi, kullanıcılar iPhone’da “…” düğmesini veya Android’de yayının üstündeki “:” düğmesini tıklayıp “İlgilenmiyorum” seçeneğine dokunarak Instagram’a önerilen herhangi bir yayını beğenmediklerini bildirmeyi seçebilirler.

Instagram Önerilen Gönderiler

Kullanıcılar, önerilen yayınları atlamak ve daha eski yayınları görmek istiyorlarsa “Eski Gönderileri Görüntüle” düğmesini de göreceklerdir.

Instagram takip etmeyenler nasıl bulunur? Programsız takip etmeyenleri bulma!

Önerilen Gönderiler bugün tüm Instagram kullanıcılarına tüm dünyada resmi olarak kullanıma sunulacak. Kademe kademe sunulacak olan bu yeniliği kullanmak için uygulamayı App Store ve Play Store’dan güncellemeniz gerekiyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir