Ana sayfa Haber İnsanlar Dark Web'in Kapatılmasını İstiyor

İnsanlar Dark Web’in Kapatılmasını İstiyor

IPSOS araştırma şirketi tarafından yapılan yeni bir anket, insanların büyük bölümünün Dark Web’in kapatılmasını istediğini ortaya çıkardı.

Bildiğiniz gibi genel kullanıcı kitlesine açık internet, aslında internet dünyasının sadece küçük bir bölümünü oluşturuyor. Bunun yanı sıra Deep Web diye adlandırılan koca bir dünya var. Ancak bu derin ağ, genellikle illegal faaliyetlerin yürütülmesi için kullanılıyor. Özellikle de dark web veya darknet olarak bilinen ve sadece Tor veya I2P gibi programlar sayesinde erişilen siteler grubu bu tür illegal faaliyetlerin yuvası haline gelmiş durumda.

Ülkemizde de faaliyet gösteren IPSOS araştırma şirketi tarafından düzenlenen yeni bir araştırma, insanların büyük bölümünün Dark Web’in kapatılmasını istediğini ortaya çıkardı. Dünya genelinde 24 ülkede yapılan araştırmaya göre, insanların yüzde 71’i bu internet ağının kapatılmasını istiyor. Üstelik bunların yüzde 36’lık bölümü bu ağın kapatılması yönünde oldukça kararlı bir tavır sergiliyorlar. Darknet’in kesinlikle kapatılmamasını düşünenlerin oranı ise yüzde 10. Bunun yanı sıra yüzde 15’lik bir dilim de bu gizli ağın açık kalmasından rahatsız olmadıklarını belirtiyor. Türkiye’de Dark Web’in kapatılmasını isteyenlerin oranı yüzde 71.

dark-web

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 5 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler