İnsan merkezli inovatif kamera teknolojilerini tanıttı

insan merkezli

vivo, görüntüleme iş ortağı ZEISS ile kullanıcılara daha insan merkezli ve daha profesyonel görüntüleme deneyimi sunan; fotoğrafçılığın sınırlarını belirleyen yeni görüntüleme strateji ve çözümlerini duyurdu.

vivo kullanıcılara insan merkezli ve profesyonel bir görüntüleme deneyimi sunmak için görüntüleme yeteneklerini geliştirmek üzere gerçekleştirdiği çalışmaları, optik fotoğrafçılığı ve bilgi işleme dayalı fotoğrafçılığı kapsayan tam bağlantılı yeni görüntüleme teknolojisi matrisi ile sürdürüyor.

 insan merkezli

vivo’nun  İnsan merkezli yeni görüntüleme teknolojisi matrisi, mobil cihazların görüntüleme işlevinin profesyonel cihazlar, profesyonel fotoğrafçılık ve profesyonel post prodüksiyon alanlarıyla profesyonel düzeyde rekabet edebilmesi için yeni bir standart belirliyor.

Şirket, mükemmel temel görüntüleme kalitesi elde etmek için akıllı telefonların yakaladıkları ışıktan görüntü rengini, tonunu ve kalite bilgilerini verimli bir şekilde kaydedip işlemesini sağlayan Optik Algılama Sistemi, Renk Düzeltme Motoru ve Hızlandırılmış Bilgi İşlem Motoru dahil olmak üzere birçok önemli görüntüleme teknoloji modülü oluşturdu.

 insan merkezli

vivo ve ZEISS mühendisleri tarafından ortaklaşa tasarlanmış İnsan merkezli görüntüleme sistemi, özelleştirilmiş algoritma ve yonga seti ve ek yazılım ve donanım sistemi yükseltmeleri; renk, ton ve görüntü kalitesinin performansını büyük ölçüde iyileştiriyor. Böylece tüketiciler manzara fotoğrafları, portreler veya videolar fark etmeksizin tam, canlı ve dinamik gerçek hayat görüntüleri deneyimleyebiliyor.

vivo‘nun çevre algılama teknolojisi; tüketicilere sahne renk sıcaklığını, aydınlatmayı ve diğer bilgileri tanıma, görüntüleri yakalamanın en iyi yolunu otomatik olarak değerlendirme ve analiz etme imkanı vererek çevreyi profesyonel fotoğrafçıların gözünden algılamalarını sağlıyor. VCS teknolojisi ile donatılmış yeni nesil sensör, görüntü parazitini ve renk restorasyonunu daha iyi kontrol etmeyi sağlayan VCS Biyonik Spektrum Teknolojisi’nin desteğiyle önceki nesil IMX866 sensöre oranla sinyal-gürültü oranını yüzde 20 ve renk restorasyonunu yüzde 15 oranında iyileştiriyor.

Portre ve gece sahnesi olmak üzere iki önemli senaryoya odaklanan Hyper-Sense Portre Sistemi ve Vast-Sky Gece Sistemi, sahnenin etkileyiciliğini büyük ölçüde artırıyor ve akıllı telefonları profesyonel post-prodüksiyon seviyesine taşıyor. Bağımsız olarak geliştirilen AI algoritmasına ve geliştirilmiş mercek sensörüne dayanan yeni Vast-Sky Gece Sistemi, 102400’e kadar ISO ile fotoğraf duyarlılığını yüzde 100 oranında optimize edebiliyor. Böylece tüketiciler yıldızlı bir gecede gökyüzünün uzun pozlamasını artık herhangi bir tripod veya stabilizatöre gerek duymaksızın ellerinde tuttukları bir telefon ile kolayca gerçekleştirebiliyor. Hyper-Sense Portre Sistemi de portre bilgilerini anlayan, portre ayrıntılarını mikron düzeyinde optimize eden özel bir algoritma sayesinde benzersiz portre atmosferi yaratıyor.

Oppo kendi yonga setini geliştiriyor

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir