Ana Sayfa Gundem Bu Siteyi Kullandıysanız Şifreniz Çalınmış Olabilir!

Bu Siteyi Kullandıysanız Şifreniz Çalınmış Olabilir!

Dünyanın en popüler resim upload ve paylaşım sitelerinden Imgur, 2014 yılında 1.7 milyon kullanıcısının şifre ve epostalarının hack’lendiğini açıkladı.

Imgur Şifreniz ve E-Posta’nız Güvende Değil!

Hepimizin sık sık yararlanmak zorunda kaldığı resim upload sitelerinin en büyüklerinden Imgur, 2014’te verilerinin çalındığını açıkladı. Eğer o yıllarda bu sitede hesabınız varsa, kullandığınız şifreleri gözden geçirmeniz gerekecek. Zira sitenin 150 milyon toplam kullanıcısının 1.7 milyonunun e-posta ve şifreleri çalınmış durumda. Şirket, kullanıcılarından adres, gerçek isim ve telefon gibi başka bilgiler istemediği için bunlarla ilgili bir sorun bulunmadığını da belirtti. Yapılan ilk araştırmaya göre problemin, günümüzde daha güncel versiyonu bulunan SHA-256 algoritmasından kaynaklandığı tahmin ediliyor.

2014‘te gerçekleşen veri çalınmasının 23 Kasım’da tespit edilmesinin elbette kafalarda soru işaret bıraktığı söylenebilir. Şirket konuyla ilgili yeni bilgilendiğini, ve hatta uyarıldığını belirtiyor. Şirketten yapılan kısa açıklamada veri güvenliğini ciddiye aldıklarını, konuyla ilgili araştırmanın sürdüğü belirtildi.

Black Friday’de iPhone 6 Alan Kullanıcıya Şok

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting