İkinci el iPod fiyatları tavan yaptı!

Apple Store çalışanlarının şikayetleri bitmiyor!

Apple’ın devrim niteliğindeki icatlarından biri olan iPod üretimi 2019’da sonlanmıştı. Apple’ın iPod’un fişini çekmesiyle birlikte eldeki temiz, klasik iPod modellerine olan talep önemli ölçüde arttı. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

İkinci el iPod fiyatları tavan yaptı? Bazı cihazlar vardır, teknoloji dünyasında adeta çağ açıp çağ kaparlar. Aslında bu kategoriye giren onlarca farklı teknolojik icat sayabiliriz ki bunlardan biri de birçok otoritenin gözünde teknoloji dünyasının en önemli hikayelerinden birinin baş kahramanı olan iPod’lardır.

Apple iPod

Zamanının çok ötesinde bir teknolojik kabiliyete ve tabi ki inanılmaz bir tasarıma sahip olan bu cihazlar, bir dönem adeta ucundan bucağından müziğe biraz olsun ilgi duyan hemen herkesin rüyası haline gelmişti.

Apple iPod

Her yeni nesilde kitlesini daha fazla kendine bağlayan, yenilikleriyle her daim adından bahsettiren iPod’un yolunu tıkayan isimse yine kendi “kandaşı” olan iPhone oldu. Steve Jobs’un ısrarla altını çizdiği üzere, iPod’u ayakta tutmak için iPhone’un özelliklerinden taviz vermeyen Apple, aslında bu stratejisiyle yavaş yavaş ikonik müzik çalarının ömrünü tamamlamasına da izin vermiş oldu.

Apple iPod

İkinci el iPod fiyatları tavan yaptı!

Amerikalı teknoloji devi tarafından en son 2019 yılında piyasaya sürülen ve 7. Nesil olarak adlandırılan iPod modellerinin satışının devam etmesi, bu efsanenin bir şekilde hayatta kalmaya devam etmesi manasına geliyordu. Ancak şirket tarafından yapılan bir açıklamayla, artık 7. Nesil iPod üretiminin yapılmayacağı ve eldeki stokların tükenmesiyle birlikte iPod satışının da sonlanacağı duyurulmuş oldu. Bu duyuruyla birlikte iPod fiyatları önemli oranda arttı. Özellikle de klasik olanlar.

Eğer elinizde temiz bir iPod varsa bunu fahiş bir fiyattan satabilirsiniz.

2022’nin en iyi oyunu hangisi olacak