Ana sayfa Apple Apple'ın Satış Sayısı!

Apple’ın Satış Sayısı!

Teknoloji devi Apple’ın bugüne kadar yaptığı mobil cihaz satış sayısı açıklandı.

Mobil pazarda ciddi bir paya sahip olan şirketin bugüne kadar 800 milyonu aşkın mobil cihaz sattığı belirtildi.

Apple'ın Satış Sayısı!

Apple‘ın bugüne kadar 800 milyonu aşkın iPhone, iPad ve iPod gibi iOS cihaz satışı gerçekleştirdiği, geride bıraktığımız son yılda ise 130 milyon yeni kullanıcının iOS cihaz satın aldığı belirtildi.

San Francisco’da başlayan yazılım geliştiriciler konferansında paylaşılan verilere göre 500 milyonluk satış rakamıyla iOS cihazlar arasındaki liderliğe iPhone oturmuş durumda. 200 milyonluk satış ile iPad ikinci sırada yer alırken, üçüncülüğe oturan iPod Touch 100 milyonluk satışa ulaşmış durumda.

2014 Sonbaharında kullanıcılar ile buluşturacağı iOS 8 işletim sistemine dair ayrıntılarında paylaşıldığı konferansta, sağlık ve ev kitleri ile Apple bilgisayar ve mobil cihazlar arasında veri iletimini kolaylaştıracak uygulamaların yoğunlukta olacağı söyleniyor.

Kilo, kalori, kan basıncı ve nabız gibi verileri toplayan HealthKit adı verilen uygulama sayesinde sağlıklı yaşam ve kilo kontrolünün sağlanacağı ve Mayo Clinic ile de uyumlu olduğu da belirtildi.

İngiltere Kralı Watch Dogs!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En çok şarj tüketen uygulamalar 2020

Akıllı telefonların bitmek tükenmek bilmeyen en büyük sorunu; çabuk tükenen şarjı. Peki en çok şarj tüketen uygulamalar hangileri? Cevabı makalemizde. Akıllı telefonlar son 10 yıllık...

Son Haberler