Ana SayfaGenelHUAWEI, yeni MateBook 16s ile çok iddialı

HUAWEI, yeni MateBook 16s ile çok iddialı

Uzaktan çalışma ve eğitime yönelik küresel bir hareketle birlikte, büyük ekranlı, yüksek performanslı, hafif dizüstü bilgisayarlara yönelik artan bir talep var. Yeni MateBook 16s işte bunlardan biri.

HUAWEI kısa süre önce bu yeni trende uyacak şekilde tasarlanmış yepyeni bir bilgisayarı piyasaya sürdü. HUAWEI MateBook 16s ayrıca sürükleyici, 16 inç ekrana sahiptir. %90 ekran-gövde oranına, 3:2 en boy oranına ve kusursuz çözünürlük için FullView ekrana sahiptir.

MateBook 16s ayrıca düşük mavi ışığa ve titreşimsiz, çift göz korumalı ekrana sahip olmasının yanında Intel’in en yeni ve yüksek performanslı 12. Nesil i9 işlemcilerini kullanarak her türlü zorlu başarım gerektiren işin altından rahatlıkla kalkabilir.

Son yıllarda dizüstü bilgisayarlar, olağanüstü depolama, yüksek performans ve akıllı etkileşimlerle ince ve hafif tasarımlara yöneliyor. Giderek daha fazla markanın 2021’de 16 inçlik dizüstü bilgisayarlarını piyasaya sürmesiyle birlikte, pazarın daha büyük ekranlı dizüstü bilgisayarlara yüksek talep görmesi öngörülebilir.

MateBook 16s

Evde, işte ve ötesinde

Covid-19 pandemisinin ardından, insanlar her işlerini görebilecekleri bir dizüstü bilgisayar arıyorlar. İş için, görüntülü aramalar ve belgeleri okumak için geniş, yüksek çözünürlüklü bir ekrana ihtiyaçları var ve evde, sinema ekranı netliğinde oyun oynamanın ve akışın keyfini çıkarmalarını sağlayan bir dizüstü bilgisayar istiyorlar. İşe gidip gelmeyi ve hareket halinde çalışmayı kolaylaştırmak için dizüstü bilgisayarlarının ince ve taşınabilir olmasına ihtiyaçları var.

Geleneksel olarak üreticiler, aynı zamanda ince ve hafif olan büyük bir ekran oluşturmayı ya da gerçekten taşınabilir bir dizüstü bilgisayara yeterince büyük bir ekran koymayı zor bulmuşlardır. Ancak HUAWEI, kullanıcılara yanlarında taşıması kolay, yüksek performanslı bir dizüstü bilgisayar vererek her ihtiyacı karşılayan bir dizüstü bilgisayar yolunda öncülük ediyor.

MateBook 16s

Taşınabilirlik ve performansın dengelenmesi

Yüksek performanslı bir dizüstü bilgisayara ihtiyaç duyan sadece profesyoneller değil: öğrenciler derslerini giderek daha fazla çevrimiçi yapıyor ve salgından önce teknoloji konusunda bu kadar bilgili olmayan eski kullanıcılar, görüntülü arama yoluyla arkadaşları ve aileleriyle iletişim kurmayı benimsedi.

Tüketiciler çeşitlendikçe, dizüstü bilgisayarlar ihtiyaçlarını karşılamak için gelişmek zorunda kaldı. Müşteriler daha yüksek bir performans düzeyi talep ettikçe ekranlar büyüyor ve HUAWEI, bilinen zarif, minimal tasarımdan ödün vermeden gereksinimlerine ayak uyduruyor.

Bunu, dar çerçeveli ve yüksek ekran-gövde oranına sahip dizüstü bilgisayarlar tasarlayarak yapıyor. Böylece erkan, neredeyse tüm kullanılabilir alanı kaplıyor. Gövde değişmeden kalarak dizüstü bilgisayar ağırlaşmak zorunda kalmadan her zamanki gibi yüksek performans gösterir.

MateBook 16s

Daha büyük bir ekrana doğru eğilim

Ekran, kullanıcıları dış dünya ile birbirine bağlayan, bilgi edinmelerini ve başkalarıyla etkileşime geçmelerini bir köprüdür. Daha iyi kullanıcı deneyimleri sunmak için daha büyük bir ekran çok önemlidir. Sektördeki üreticiler daha küçük boyutlu, daha büyük ekrana ve daha sürükleyici bir deneyime sahip cihazlar üretiyorlar. HUAWEI, PC endüstrisinde bu deneyimlerini FullView Display için kullanıyor.

HUAWEI bir adım daha atarak FullView Display’in dört taraflı mikro çerçevesini gerçekleştirerek onu HUAWEI MateBook ailesinin öncüsü haline getirdi.

Yüksek ekran-gövde oranı ve küçültülmüş çerçevelere ek olarak, dizüstü bilgisayarın ekranı ayrıca profesyonel düzeyde görüntü kalitesi, dokunmatik ekran deneyimi ve kullanıcı deneyimini daha da yükselten çeşitli etkileşimli deneyimler sunuyor.

Nothing yeni bir ürün daha çıkarmaya hazırlanıyor

Ecevit BIKTIM
Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting