Huawei P9 için beklenen güncelleme sonunda geldi!


Huawei, 2016 yılında satışa sunduğu üst segment modeli Huawei P9 için merakla beklenen Oreo güncellemesini sonunda yayınlama kararı aldı. İşte konu hakkındaki detaylar.

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri olan Huawei, geçmiş dönemde satışa sunduğu modellerini Oreo’ya güncellemeye devam ediyor. Çinli üretici şimdiye kadar gerek üst segment, gerekse de orta segment için satışa sunduğu pek çok modelini Android 8.0’a güncellemiş durumda. Görünen o ki bu güncellemeler bir süre daha devam edecek.

Huawei’nin Oreo’ya güncelleme kararı aldığı son modeli ise P9 oldu. Hatırlanacağı üzere Huawei P9, 2016 yılında satışa sunulmuştu. P9’a gelecek olan güncellemeyi ilginç kılan şeyse, kısa süre önce bu modelin teknik donanımından ötürü Oreo’yu çalıştıramayacağının açıklanmasıydı. Fakat Huawei bu durumu bir şekilde düzeltmiş gibi görünüyor.

Huawei P9 Oreo güncellemesi geliyor

Kısa süre önce İngiltere kaynaklı bir raporda, Huawei P9 modelinin donanım sınırlamaları nedeniyle Android 8.0 Oreo güncellemesini alamayacağı açıklanmıştı. Fakat Çinli üretici, P9’daki engelleri bir şekilde ortadan kaldırmış görünüyor. Keza şu aralar P9 için Oreo güncellemesinin dağıtımına başlandığı belirtiliyor.

Elbette güncellemenin ilk durağı her zaman olduğu gibi yine Çin. EMUI 8 ile birlikte gelen Oreo’nun, P9’da nasıl bir performans sergileyeceği şimdilik soru işareti.

Dahası bu güncellemenin global olarak yayınlanıp, yayınlanmayacağı da henüz kesinlik kazanmış değil. Muhtemelen Huawei, önümüzdeki günlerde bu konuyu açıklığa kavuşturacaktır.

iPhone’a yeni bir özellik geliyor


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin