Ana SayfaGenelHUAWEI MatePad Pro : Gelişmiş ekranı ile profesyonel bir kullanım sunuyor

HUAWEI MatePad Pro : Gelişmiş ekranı ile profesyonel bir kullanım sunuyor

HUAWEI’nin yeni amiral gemisi tableti MatePad Pro , 12,6 inç OLED FullView ekrana sahip. Yüksek çözünürlüklü, ayrıntılı görüntü çıkışı desteği ve bir dizi göz koruma özelliğine sahip ekranıyla HUAWEI MatePad Pro fark yaratıyor.

HUAWEI MatePad Pro, neredeyse bazı dizüstü bilgisayarların ekranları büyüklüğünde 12,6 inç ekrana sahip ilk Huawei tablet. Daha büyük ekran, üretkenlik için daha fazla alan sağlıyor. İlk olarak, daha büyük bir ekran aynı anda daha fazla bilgiyi sığdırabilir ve daha iyi çoklu göreve olanak tanır. Çoklu Pencere ile kullanıcılar, HUAWEI MatePad Pro’da aynı anda dört adede kadar uygulamayı açabilir. İkincisi, içerik oluşturucular için ekran dijital bir tuval gibidir. Daha büyük ekran, yaratıcılıklarını ortaya çıkarmaları için onlara özgürlük sağlar.

MatePad Pro

Gerçeğe yakın ekranlar en yüksek netliği sunar

HUAWEI MatePad Pro’nun ekranının renk doğruluğu da aynı derecede harika. Üretilen her bir tablet ekranı, ΔE<0,5 renk doğruluğu derecesini elde etmek için fabrikada özel kalibre edilir. ΔE, bir ekranın renk gösteriminin ne kadar doğru olduğunu belirleyen önemli bir ölçüdür; değer ne kadar düşükse, doğruluk ve ekranın gerçeğe yakın renkleri yeniden üretme yeteneği o kadar iyi olur. Tipik olarak, giriş seviyesi profesyonel ekranlar ΔE<3 derecesine sahiptir, bu da renk farkının algılanabilir olduğu anlamına gelir. Profesyonel düzeyde ekranlar genellikle ΔE<2 derecesine sahiptir, yani neredeyse hiç fark edilmez. Bir ekranın derecelendirmesi ΔE<1 olduğunda, renk farkı insan gözüyle algılanamaz.

MatePad Pro

Yeni HUAWEI MatePad Pro’nun renk doğruluğunun profesyonel ekranlarla rahatlıkla karşılaştırılabilir. Birçok profesyonel fotoğrafçının yeni HUAWEI MatePad Pro’yu sevmesinin nedeni de budur. Çalışırken, fotoğraf ve video çekerken, çalışmalarını yerinde incelemek için HUAWEI MatePad Pro’yu kullanabilirler. 12,6 inçlik ekran, kusursuz renk doğruluğu ile çalışmalarının her detayını görmelerini sağlar. Tabletin son derece taşınabilir olması gerçeğiyle birleştiğinde, HUAWEI MatePad Pro, profesyonel dış mekan fotoğrafçıları için harika bir arkadaştır.

MatePad Pro

Ayrıca HUAWEI MatePad Pro, DCI-P3 renk gamını da destekler. Bu renk gamı film endüstrisi tarafından tanımlanır, bu yüzden bazen dünyanın belirli yerlerinde film renk gamı olarak da bilinir. HUAWEI MatePad Pro’ya sahip kullanıcılar geniş renk alanı desteği sayesinde, tablette içerik tüketirken kendilerini canlı, otantik renklerin dünyasına kaptırabilirler.

HUAWEI MatePad Pro ayrıca milyonda bir yüksek kontrast oranını da destekler. Yüksek kontrast oranına sahip olması, ekranın herhangi bir sahnenin karanlık ve aydınlık alanlarında en ince ayrıntıları bile üretebileceği anlamına gelir.

MatePad Pro

Donanım düzeyinde düşük mavi ışık ve çeşitli göz koruma özellikleri

Uzun süre ekrana bakmak gözleri gerçekten yorabilir, hatta görme sorunlarına ve migrene neden olabilir. Tüm bunların arkasındaki sebep mavi ışıktır. Mavi ışık, tüm görünür ışık türleri arasında en kısa dalga boyuna sahiptir ve spektrumdaki morötesi ışınlara en yakın görünen ışık türü olduğu için en fazla enerjiyi taşır. Verebileceği hasar potansiyel olarak kalıcı olabilir.

HUAWEI MatePad Pro, mavi ışık spektrumunu tasarlarken 415nm ila 455nm dalga boylarına sahip zararlı mavi ışıklardan kaçınan donanım çözümünü kullanır. HUAWEI MatePad Pro’nun dünyanın TÜV Rheinland Full Care Display 2.0 sertifikasını alan ilk tableti olduğunu da belirtmekte fayda var; bu, kullanıcıların ekranın gözlerini incitmeyeceğini bilerek gönül rahatlığıyla tabletin keyfini çıkarabilecekleri anlamına geliyor.

Telegram’ın kurucusundan WhatsApp’a ağır sözler!

Ecevit BIKTIM
Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting