Huawei Mate X Serisi Mart ayında piyasaya sürülebilir

hh65

Huawei, Amerika Birleşik Devletleri’nden yaptırımlarla karşı karşıya kalmasına rağmen, faaliyet gösterdiği tüm kategorilerde kendi sistemleri ile ayakta kalmaya çalışırken bunu son olarak Huawei Mate X serisinde görüyoruz.

Huawei Mate X serisi firmanın en düzey cihaz serilerinden birini oluşturduğunu öncelikle belirtelim. Firma tüm ambargolara rağmen seriyi en üst teknolojiyle donatmayı hedefliyor. üst düzey cihazların piyasaya sürülmesiyle akıllı telefon teknolojisine ayak uydurmaya çalışıyor. Şirket şimdi piyasaya yeni bir premium akıllı telefon sürmeye hazırlanıyor.

Taiwan Economic Times’ın haberine göre Huawei, yeni bir üst düzey katlanabilir amiral gemisi akıllı telefon üzerinde çalışıyor ve bu yıl Mart ayında seri üretime başlaması bekleniyor.

Huawei Mate X Serisi

Rapor ayrıca, Huawei’nin bu yıl yaklaşık bir milyon Mate X serisi cihazı göndermeyi , 2022’de sevkiyat sayısını ikiye katlamayı ve pazarın tepkisine bağlı olarak daha fazla sipariş eklemeyi planladığını da ekliyor.

Yeni Mate X serisi akıllı telefonun, katlandığında Apple iPhone kadar kalın olduğu iddia ediliyor. Şu an için telefonun tasarımı ve teknik özellikleri hakkında pek bir şey bilinmiyor.

Huawei Mate X serisi akıllı telefonlar, bu yılın ilk yarısında veya ikinci çeyreğin başında piyasaya sürülebilir. Şirketin ayrıca bu yılın ikinci yarısında yeni Pocket serisi katlanabilir akıllı telefon modellerini piyasaya sürmesi bekleniyor.

 

Android akıllı telefon satışlarında düşüş yaşandı