Huawei Mate 40 modelleri için tanıtım tarihi açıklandı

mate 40

Huawei’nin yeni amiral gemisi modelleri için geri sayım başladı. İşte Huawei Mate 40 modelleri için planlanan tanıtım tarihi.

Akıllı telefon pazarındaki etkin isimlerden biri olan Huawei şu aralar zor günler geçiriyor. Malum artık Huawei modellerinde Google servisleri bulunmuyor. Belki YouTube, Drive ve benzeri Google servislerinin telefonda olup olmaması çok önemli olmayabilir. Lakin Google Play’in telefonda yer almıyor oluşu pek çok kullanıcıyı Huawei’den uzaklaştırmış durumda.

Tüm bu olumsuz tabloya rağmen Huawei model yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Çinli üretici şimdi de yeni amiral gemisi modelleri için geri sayıma geçmiş durumda. Peki Mate 40 modelleri ne zaman tanıtılacak? İşte bu sorunun yanıtı.

Huawei Mate 40 modelleri bu ay tanıtılacak

Son ortaya atılan iddialara göre Huawei Mate modellerini 2021’de satışa sunacaktı. Lakin Çinli üretici normal takviminde bir gecikme olmayacağının mesajlarını verdi. Yapılan açıklamada Mate 40 modellerinin 22 Ekim’de düzenlenecek olan özel bir etkinlikte tanıtılacağı belirtildi.

Yani özetlememiz gerekirse yeni Mate modelleri bu ay bitmeden tanıtılmış olacak. Elbette bu modellerin ülkemizde ne zaman satışa çıkacağı şimdilik netleşmiş değil. Fakat bizim ön görümüz Kasım ayı itibariyle yeni Mate modellerinin ülkemize giriş yapacağı yönünde.

Dip not olarak hatırlatalım. Yeni Mate modellerinde de Google servisleri bulunmayacak. Gerçi artık bu duruma alıştık denilebilir.

Galaxy M31s kampanya ile ön siparişte


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir