Ana sayfa Akıllı Telefon Huawei Mate 10 Pro için sahte kullanıcı yorumu mu kullanıyor?

Huawei Mate 10 Pro için sahte kullanıcı yorumu mu kullanıyor?

Akıllı telefon alırken her kullanıcının farklı bir yöntemi vardır. Kimisi alacağı telefonu önceden kafasında belirler. Kimisi yapılan incelemeler, haberler ve diğer makalelere göz atar. Kimisi de telefonu satın alacağı sitedeki kullanıcı yorumlarına bakar. İşte bu durumun farkında olan Huawei’nin sahte kullanıcı yorumları ile müşterileri yanıltmaya çalıştığı iddia ediliyor. Söylentilere göre, Huawei Mate 10 Pro için BestBuy üzerinden sahte kullanıcı yorumları yapılması konusunda, bazı girişimler olmuş.

Huawei Mate 10 Pro söylentilerine açıklık getirdi

Çinli üreticinin Huawei Mate 10 Pro modeli için, Facebook grubu üzerinden bazı paylaşımlar yaptığı ve kullanıcılardan bazı isteklerde bulunduğu iddia ediliyor. Buna göre Huawei sosyal medya sorumluları, kullanıcılara BestBuy üzerinden olumlu yorumlar yapmaları yönünde istekte bulunmuşlar. Dolaylı olarak kullanıcılardan sahte yorum talebinde bulunulmuş.

Bu söylentilerin yayılmasıyla birlikte Huawei tarafından resmi bir açıklama geldi. Çinli üreticiden gelen açıklamada Huawei Mate 10 Pro ile ilgili BestBuy üzerinden sahte yorumlarda bulunulması isteğinin yanlış anlaşılmadan ibaret olduğu belirtildi.

Bu açıklama kimi ne derece tatmin edebilir işte orası biraz sancılı. Açıkçası, Huawei’nin ABD pazarında çok da başarılı olmadığı ortada. Dolayısıyla bu tarz bir çalışma yapılmış olması, çok da imkansız görünmüyor. Sonuçta BestBuy önemli bir kaynak. Buradaki olumlu kullanıcı yorumları, satış rakamlarını öyle ya da böyle etkileyecektir. Tabi ki yine de Çinli üretici yapmadım diyorsa, yapmamıştır.

 

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler