Ana sayfa Akıllı Telefon Huawei Kirin 710 üzerinde çalışıyor

Huawei Kirin 710 üzerinde çalışıyor

Akıllı telefon pazarındaki rekabet sadece üreticileri değil, aynı zamanda parça tedarikçilerini de harekete geçirdi. Qualcomm’un SD710’u kullanıma sunmasının ardından Huawei de Kirin 710 üzerinde çalışmalara başladı.

Bilindiği üzere akıllı telefon sektöründeki yonga seti üreticisi sayı olarak çok fazla değil. Pazarın geneli Qualcomm ve MediaTek tarafından üretilen yonga setlerini kullanırken, Samsung, Huawei ve Apple gibi isimler de kendi yonga setlerini tasarlıyorlar.

Genel anlamda, yonga seti pazarındaki hakim ismin Qualcomm olduğunu söylemek, çok yanlış olmayacaktır. Amerikalı yonga seti üreticisi, kısa süre önce orta segment modellerdeki performans açığını ortadan kaldırmak için Snapdragon 710 yonga setini kullanıma sunmuştu. 10nm üretim teknolojisine sahip olan yonga seti, hem performans, hem de pil tüketimi açısından SD 6XX serisine göre çok daha kullanışlı diyebiliriz.

Qualcomm’un orta segment modellerde 7XX serisine geçmesi, Huawei’yi de harekete geçirdi. Çin kaynaklı bazı haberlere göre, Huawei şu aralar Kirin 710 yonga seti üzerine yoğunlaşmış durumda.

Snapdragon 710’a rakip Kirin 710 geliyor

Sızdırılan bilgilere göre Huawei, Kirin 710 yonga setinde 12nm üretim teknolojisinden faydalanacak. Bu da yeni Kirin yonga setinin SD 710 kadar pil tasarrufu yapamayacağı anlamına geliyor. Belki iki yonga seti performans anlamında birbirlerine yakın olabilirler. Fakat SD710’da 10nm teknolojisi kullanıldığı için muhtemelen 12nm’lik Kirin 710 yonga setine oranla daha az güç tüketecektir.

Galaxy A8 Star satışa sunuldu

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler