Huawei Honor V10 28 Kasım’da Geliyor

Huawei Mate 10 Pro’nun daha ucuz versiyonu olarak çıkış yapması beklenen Honor V10‘la ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Çinli üretici modelin tanıtım tarihini resmen duyurdu.

Afişler Yayınlandı

Çin’in meşhur sosyal medyası Weibo’da resmen yayınlandı; Honor V10 2 haftadan kısa bir süre içinde tanıtılacak. Huawei’nin yayınladığı afiş başka bir ipucu vermese de üst düzey model hakkında pek çok şeyi biliyoruz. Daha önceden açığa çıkan bilgiler ışığında cihazda; Huawei Kirin 970 işlemci, 6 inç 18:9 oranlı ekran, 6 veya 8 GB RAM, 16 + 20 MP çözünürlüğünde çift kamera yer alması bekleniyor. Ayrıca şirkette Honor serisinin tepe ismi cihazda EMUI 8.0 arayüzünü kullanan Android 8.0 Oreo olacağını da doğrulamıştı. Bu bağlamda akıllı telefonda Mate 10 ailesinde kullanılan yazılımın aynısı kullanılmış olacak.

Mate 10 Pro’ya biraz daha uygun fiyatlı bir alternatif olarak sunulacak olan modelin Avrupa lansmanının da 5 Aralık’ta yapılması planlanıyor. Cihaz için beklenen fiyat etiketi ise 3000 CNY, yani güncel kurla yaklaşık 380 euro.

Essential Phone için Oreo betası başladı

hnor