Ana SayfaAkıllı TelefonHuawei Çin'de de gözden düştü!

Huawei Çin’de de gözden düştü!

Uzun yıllardan beri anavatanı Çin’de liderliği kimselere kaptırmayan Huawei bir ilki daha yaşadı. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Akıllı telefon pazarındaki önemli isimlerden biri olan Huawei’nin başı beladan kurtulmuyor. Uzun bir süredir Amerika hükümetinin koyduğu ambargolarla mücadele eden Çinli üretici, global pazarda ağır kayıplar yaşamıştı.

2019’a kadar global pazarda zirveyi hedefleyen Çinli şirket, 2020’de büyük kayıplar verdi. Hakimi olduğu pek çok ülkeyi kaybeden Huawei’yi daha da zor günler bekliyor.

2021’de model yelpazesini önemli ölçüde kısan Çinli üretici, anavatanı için özel mesai yapıyordu. Fakat gelen son raporlara göre Huawei’nin son kalesi de devrildi.

Huawei Çin’de de gözden düştü!

Son yayınlanan araştırma raporuna göre, Çin’de son çeyrekte en çok telefon satan firma yüzde 21 ile Oppo oldu.

Yıllardan beri açık ara Çin’in zirvesinde yer alan Huawei ise 1 basamak kayarak yüzde 20 ile ikinci sırada kendisine yer buldu.

Muhtemelen Huawei’nin satış payı aylar geçtikçe daha da düşecektir. Çünkü Google servisleri olmayan modellere şu anda küresel çapta ilgi yok. Ayrıca HarmonyOS ve App Gallery de beklenen ilgiyi şimdilik görmüş değil.

Açık konuşmak gerekirse, Huawei’nin mevcut sorunları hızlı bir şekilde çözmesi pek de mümkün görünmüyor. Bir işletim sistemini, bir mobil mağazayı oturtmak yıllar da sürebilir. Şimdilik Huawei’nin zirve yarışının hayli uzağında kaldığını söyleyebiliriz.

4GB ekran kartı ile mining yapılır mı?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting