Huawei akıllı saat pazarında zirveyi hedefliyor

HUAWEI WATCH GT Runner

Mobil pazarda yara aldıktan sonra PC ve akıllı saat pazarına ayrı bir önem vermeye başlayan Huawei ciddi atılımlar yapıyor. Çinli şirket akıllı saat pazarını önümüzdeki süreçte domine etmeyi planlıyor. Peki bu ne kadar mümkün? İşte konu ile ilgili detaylar.

Huawei akıllı saat pazarında zirveyi hedefliyor. Her konuda olduğu gibi insanlık akıllı saatler konusunda da ilk başta bir hayli mesafeliydi. Birçok insan akıllı saatlerin geleneksel saatlerin yerini asla alamayacağını, sürekli şarj ihtiyacı hisseden bir saatin kime ne faydasının dokunacağını ve daha buna benzer birçok şeyi peşi sıra söylüyorlardı. Ancak geldiğimiz nokta, neredeyse her zaman olduğu gibi teknolojiyi haklı, itiraz edenleri ise haksız çıkardı.

HUAWEI WATCH GT Runner

Bugün tasarımı ile geleneksel saatleri aratmayan akıllı saatler, modeline ve kullanım şekline bağlı olarak tek şarjla 15 güne kadar da kolaylıkla kullanılabiliyor. Bu iki yönüyle kendisine getirilen en büyük eleştirilere yanıt veren akıllı saatler, sağlık hizmetlerine yönelik sunduğu pratik çözümlerleyse de, geleneksel saatlerin asla yapamayacağı şeyleri yapabiliyorlar.

1646048385 Huawei Watch GT3 42 mm 2

Huawei akıllı saat pazarında zirveyi hedefliyor

Bugüne kadar uyku, stres, adım, kalp ritmi takibi gibi pek çok konuda son derece başarılı veriler sunan akıllı saatler Huawei’nin yeni planları dahilinde çok daha kapsamlı bir sağlık takip sistemine dönüşecek.

Çinli teknoloji şirketine yakın kaynaklardan servis edilen haberlere göre, Huawei’nin üzerinde çalıştığı yeni Huawei Watch GT modelinde, müdahalesiz kan şekeri ölçümü yapılabilecek. Buna ilave olarak akciğer fonksiyon takibi özelliği üzerinde de çalışan Huawei, eğer bunu başarabilirse bundan sonra akıllı saatler KOAH riskini tespit edip kullanıcılarına bu konu hakkında uyarıda bulunabilecekler.

HUAWEI WATCH GT Runner

Ayrıca yüksek rakımlı seyahatlerde vücuttaki oksijen miktarının takibinin yapılabilmesi gibi oldukça farklı bir özellik üzerinde daha çalışan Huawei, bu özelliklerini bir arada topladığı yeni bir akıllı saat modelini tanıtırsa, sektörde fırtınalar estireceğini tahmin etmek güç olmaz.

Spotify 2022 Wrapped beğeni topladı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir