Ana Sayfa Akıllı Telefon Huawei'yi 2021 yılında zor günler bekliyor

Huawei’yi 2021 yılında zor günler bekliyor

Dünyanın en büyük akıllı telefon şirketlerinden bir tanesi olarak bilinen Huawei, 2021 yılında zor günlerle karşılaşacak. Araştırma sonuçları daha şimdiden büyük bir korku yarattı.

Tayvan merkezli TrendForce isimli bir araştırma şirketi, “Huawei 2021 yılında ciddi bir akıllı telefon satış düşüklüğü yaşayacak” dedi. Birçok kişi zaten az çok firma ile ilgili böyle bir sonucun ortaya çıkacağını biliyordu. Hatırlayacağınız üzere ABD bu şirketin kendi firmaları ile ticaret yapmasını engellemişti. Bunun sonucunda neredeyse hiçbir akıllı telefon parçası Huawei firmasına satılmadı.

Akıllı telefon satışları günden güne farklı boyutlara ulaşıyor. Fakat liderlik için Samsung, Apple, Huawei ve Xiaomi gibi şirketlerin büyük bir rekabet içerisinde olduğu biliniyor. Görünen o ki bu rekabet içerisinde Huawei’ye çok yüklenecek.

Huawei 2021 planları suya düşebilir

Araştırma sonuçlarına bakıldığında, Huawei şirketinin sadece 45 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştireceği görülüyor. Böyle birşey olursa firma 7. sıraya kadar düşebilir.

Huawei 2021 yılında

Her ne kadar durum ümitsiz gibi görünse bile firmanın farklı bir stratejisi var. Bu stratejiye göre Honor Huawei’nin yerini alacak. Böylece Huawei yerine başka bir firma liderliğe oynayacak. Bu yakın bir gelecekte olmasa bile ilerleyen dönemlerde gerçekleşebilir. Ayrıca HarmonyOS isimli işletim sistemi Huawei için kurtarıcı olabilir.

2021 yılında lider akıllı telefon şirketinin yine Samsung olması bekleniyor. Hem üretimi hem de yeni model sunmadaki başarısı onu ön plana çıkarıyor. Huawei bir zamanlar liderlik koltuğu için yarıştığı Samsung ile mesafesini fazlasıyla açacak gibi görünüyor. Peki sizin Huawei ile ilgili 2021 tahminleriniz neler?

Huawei’den gelen açıklama

HUAWEI, TrendForce şirketinin araştırması sonucunda 2021’de satışlarının önemli ölçüde düşeceğine ve pazardaki konumunda değişiklik olacağına ilişkin verilere yönelik olarak, şu değerlendirmeyi yaptı;

 “Son zamanlarda yaşanan gelişmelerle yaşanan zorluklar tüm kesimler tarafından bilinmektedir. Ancak bu gelişmeler herhangi bir şekilde geri adım atmamıza yol açmayacaktır. HUAWEI, tüketicilerine en kaliteli ve güncel teknoloji ürünlerini sunmaya devam edecektir 2019 yılından bu yana yaşanan gelişmeler, karşımıza çıkan zorluklar ne denli büyük olursa olsun, ürünlerimizle tüketicilerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting