Ana sayfa Donanım HP Reverb VR Headset ilkleri yaşatacak!

HP Reverb VR Headset ilkleri yaşatacak!

Dünyanın ilk kişisel asistanına sahip sanal gerçeklik gözlüğü olacak HP Reverb VR Headset, şirket tarafından tanıtıldı. 2,89 inç, 90 Hz, 2160 x 2160 çözünürlüğe sahip olan bu gözlük, aynı zamanda Bluetooth entegre edilmiş olarak kutudan çıkarılabilecek.

Microsoft Mixed Reality ve Steam VR’ı desteği de veren bu model, sanal gerçeklik kavramını yeniden sorgulatacak. 3 katlı lens yapısı sayesinde, gerçeklik en üst düzeye çıkarılmaya çalışılıyor.

HP Reverb VR Headset, oldukça hafif olacak

Şirket; ultra hafif olan bu modelin gerçekliğini arttırmak için optikleri yeniden tasarladığını söylüyor. Ayrıca bu model; çok kullanıcılı VR ortamlarında daha etkileyici bir deneyim ve işbirliği için mekansal ses ve asistan uyumlu çift mikrofonlu entegre kulaklıklara da sahip.

Modelin tanıtımı için kullanılan videolara göz atıldığında; neredeyse tüm sektörlerde kullanılmak istendiği görülüyor. Oyunlardan tıbbi alanlara kadar hemen her yerde kullanım imkanı sunan bu ürün, birçok cihazla entegre olabiliyor.

Cihazın içindeki aparatlar ise şunlardan oluşuyor;

  • 3,5 metre bir kablo
  • 2 hareket kontrolcüsü
  • DisplayPort’unu mini-DisplayPort’una dönüştüren 1 adet adaptör

Bu cihaz ilginizi çektiyse, yorumlar bölümünden görüşlerinizi bize aktarabilirsiniz.

Lenovo sanal gerçeklik teknolojisine meydan okudu

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En güçlü akıllı telefonlar Ocak 2020

2020 model amiral gemisi telefonların çıkmasına artık sayılı günler kaldı. İşte yeni jenerasyon öncesi en güçlü telefonlar Ocak 2020 listesi. Akıllı telefon sektöründe önemli gelişmeler...

Son Haberler