Ana sayfa Genel HP dizüstü bilgisayarlarda keylogger görüldü

HP dizüstü bilgisayarlarda keylogger görüldü

Gelen bilgilere göre bilgisayar ve teknoloji tedarikçisi HP’nin birçok dizüstü bilgisayarında keylogger ortaya çıktı. Durum birçok kullanıcının tepkisin çekti.

Birçok üretici son zamanlarda üretilen cihazlarına veri toplamaya olanak sağlayan yazılımları entegre etmeye başladı. Birtakım üreticiler bu konuda rahatlatıcı açıklamar yapsa da birçok kullanıcı bu konudan oldukça rahatsız gözüküyor. Bu olaylardan en sonuncusu da HP tarafından yapıldı.

Söz konusu keylogger touchpad üzerinde hayat buluyor

Teknoloji dünyasının önde gelenlerinden olan HP, son zamanlarda Synaptics üretimi olan touchpad sürücüsüne entegre ettiği keylogger ile gündeme geldi. Yazılımı ortaya çıkaran kişi olan Michael Myng ise;  “bu durum pasif halde olsa bile kötü niyetli kişiler tarafından oldukça kolay bir şekilde ele alınarak sistemi kullanıcıdan bağımsız hale getirmeye olanak sağlayabilir” açıklamasını yaparak durumun önemini vurguladı. Virüs tarama sistemleri ise bu durumu tespit edemiyor. Michael Myngbu sorunu oldukça hızlı bir şekilde HP tarafına rapor etmiş durumda.

Ünlü üretici HP ise, söz konusu olan touchpad yazılımının, bunu kullanan tüm üreticileri etkilediğini ve kendilerinin bu durum için hızlı bir yama yayımlayarak sorunu çözdüklerini vurguladı. Güncellemeyi edinmek  isteyen kullanıcılar HP  yada Microsoft tarafından hizmete sunulan sürücüleri edinebilirler.

Sonuç olarak bu duruma her ne kadar çözüm bulunmuş olsa bile, kullanıcılar satın aldıkları her ürün içinde kendilerinin güvenebileceği çözümler aramaya devam edecekler.

Apple iMac Pro, 4999 Dolar Fiyatla 14 Aralık’ta Piyasaya Çıkacak

 

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

PlayStation 5 çıkış tarihi

PlayStation 5 çıkış tarihi ve fiyatı!

Artık yeni nesil konsollar için geri sayıma geçmiş durumdayız. Peki Sony’nin yeni nesil konsolu PS5 ne zaman gelecek? İşte PlayStation 5 çıkış tarihi! PlayStation 4...

Son Haberler