How to Train Your Dragon: The Hidden World zirvedeki yerini korudu

the hidden world

Vizyondaki 2. hafta sonunda da zirvedeki yerini koruyan How to Train Your Dragon: The Hidden World, ABD’de en çok izlenen film olmayı başardı. İşte detaylar.

Son dönemde animasyon filmlerinin de çok ciddi başarılar elde ettiğini görüyoruz. Geçtiğimiz yıl vizyona giren İnanılmaz Aile 2 buna en net örneklerden biriydi. Tüm dünyada 1 milyar dolardan fazla hasılat elde eden animasyon filmi, yapımcısının yüzünü güldürmeyi başarmıştı.

Nitekim geçtiğimiz hafta ABD’de en çok izlenen filmlere baktığımızda da zirvede yine bir animasyon filmi olduğunu görüyoruz. Vizyondaki 2. hafta sonunu da geride bırakan How to Train Your Dragon: The Hidden World, 30.04 milyon dolarlık hasılatla zirvedeki yerini korudu.

How to Train Your Dragon: The Hidden World dünya genelinde ise 375 milyon dolarlık hasılata imzasını attı. Yapımcı ekip filmin prodüksiyon bedelini ise 129 milyon dolar olarak açıklamıştı.

Geçtiğimiz hafta en çok izlenen filmler

How to Train Your Dragon: The Hidden World’ün zirvede yer aldığı haftada vizyona yeni giren Tyler Perry’s A Madea Family Funeral, 27 milyon dolarlık hasılatla 2. sırada yer aldı.

Büyük hayal kırıklığı yaratan Alita Battle Angel ise 3. hafta sonunda 7 milyon dolarlık hasılatla en çok izlenen 3. film oldu.

Listedeki bir diğer animasyon filmi The LEGO Movie 2, 6. 6 milyon dolarla 4. sırada yer alırken, En İyi Film Oscarı’nın sahibi Green Book ise 4. 711 milyon dolarla 5. sırada kendine yer buldu.

Sony Anthem için para iadesi yapıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir