Ana sayfa Mobil Uygulamalar Houseparty hacklendi mi? İddialar çok büyük!

Houseparty hacklendi mi? İddialar çok büyük!

Görüntülü görüşme uygulaması olan Houseparty için bugün ilginç bir iddia ortaya atıldı. Uygulamayı yükleyenler saldırı altında olabilir!

Dünya çapında herkesi evde karantina altına almaya zorlayan COVID-19 salgınından dolayı tüm insalar görüntülü görüşme uygulamalarına yönelmiş durumda. İş hayatının yanı sıra insanlar sevdiklerini görmek için bir çok görüntülü görüşme uygulamasını indirmeye başladı. Bu uygulamlar arasında ise Houseparty yıldızı parlayanlar arasında yer alıyordu.

Ancak bu uygulamayı yükleyenler bugün ilginç iddialar ortaya atmaya başladı. Houseparty’i telefonlarına yükleyen kişiler PayPal, Netflix, Spotify ve çevrimiçi bankacılık hesaplarının saldırıya uğradığını iddia ediyor. Twitter‘da aralarında hesabı doğrulanmış kullanıcılar da dahil olmak üzere çeşitli tweet’ler atılmaya başlandı.

Bu iddiaların birçok kişi tarafından gelmesinin ardından gözler geliştirici firmaya çevrilmiş durumda. Yoksa iOS ve Android‘de yüzbinlerce kişinin indirdiği uygulada bir güvenlik açığı mı var? Yoksa uygulamada kayıtlı olan mail adresleri veri merkezlerinde güvenli bir şekilde saklanamıyor mu?

Görüntülü görüşme uygulamaları yükselişte!

Şirketin Business Insider sözcüsü, “Houseparty ile alakasız diğer hesaplara yapılan saldırılar arasında bir bağlantı olduğunu gösteren hiçbir kanıt bulamadık. Kullanıcılar farklı hesaplarda aynı kullanıcı adını veya şifreyi kullanmamalı. Bu yaygın bir güvenlik hatası.” ifadelerini kullandı.

Houseparty

Eğer bu ifadelerden memnun kalmadıysanız ve diğer hesaplarınıza da uygulamayı yükledikten sonra saldırı düzenleniyorsa hesabınızı silebilirsiniz. Hesabınızı silmek için uygulamayı açın ve daha sonra; Ayarlar>Privacy>Delete Account bölümünden tüm bilgilerinizi silin.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler