Honda ilk elektrikli SUV’u Prologue’u tanıttı

Prologue

Honda, 2024’te çıkacak ilk elektrikli SUV’u Prologue’u tanıtmak için aracın tasarımını gözler önüne seren bir tanıtım görseli yayınladı.

Her geçen gün daha fazla kullanıcı çeken elektrikli otomobil pazarı büyümeye devam ettikçe daha fazla şirketi bu alana çekmeye devam ediyor. Hatırlayacağınız gibi daha dün İngiliz otomobil üreticisi Bentley’nin ilk elektrikli otomobili hakkında yeni detayları sizinle paylaşmıştık. Görünen o ki yakın zamanda daha çok ilk elektrikli otomobille karşılaşacağız. Çünkü Bentley gibi pek çok köklü otomobil şirketi, ilk elektrikli otomobillerini trafiğe sürmek için çalışmalar yürütüyor.

Elektrikli otomobil alanında ilklere imza atmaya hazırlanan bu köklü otomobil şirketlerinden biri de Japon otomobil üreticisi Honda. Honda E ile bu alanda ilk adımlarını atan şirket, şimdi de ilk elektrikli SUV’unu tanıtmak için bir aracın nasıl görüneceğini gözler önüne seren görseller paylaştı. Prologue adını taşıyan bu elektrikli SUV, 2024 yılında satışa çıkacak.

honda 2

Honda, ilk elektrikli SUV’unun tasarımı için GM (General Motors) ile birlikte çalıştı. Tokyo ve Los Angeles’taki tasarım stüdyoları birlikte çalışarak Prologue’un şık tasarımını hazırladı. Yayınlanan bu ilk görsel, Prologue’un çok yenilikçi ya da radikal bir tasarıma sahip olmayacağını, bunun yerine klasik ile yeninin bir karışımı gibi duracağını gösteriyor.

Japon otomobil üreticisi, 2030 yılına kadar 30 farklı elektrikli otomobil tanıtmayı ve toplamda 2 milyondan fazla elektrikli otomobil satmayı hedefliyor. Şirket Prologue’u 2024 yılından çıkardıktan sonra farklı modellere yönelecek ve sonraki yıllarda da üst üste yeni elektrikli otomobil modellerini satışa sunacak.

Twitter Elon Musk’ı anlaşmayı tamamlamaya zorlayacak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir